Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/4/2021

Υπεύθυνος Ανάπτυξης Δικτύου (Στρατολόγος)

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η RE/MAX Best, μέλος του μεγαλύτερου κτηματομεσιτικού δικτύου στον κόσμο, στα πλαίσια ανάπτυξης της εταιρείας, αναζητά Υπεύθυνο Ανάπτυξης Δικτύου (Στρατολόγο).

Αρμοδιότητες:
  • Διαδικασία προσέλκυσης, αξιολόγησης και επιλογής υποψηφίων.
  • Πλήρης γνώση όλης της λειτουργίας της εταιρείας.
  • Σχεδίαση και εισήγηση της πολιτικής διαδικασίας διατηρησιμότητας των κατάλληλων συνεργατών. Συντήρηση ικανού αριθμού βιογραφικών κατάλληλων υποψηφίων.
  • Φροντίζει να τηρεί τις συμφωνημένες διαδικασίες επιλογής και να εγγυάται για την ικανότητα των νέων συνεργατών.
  • Εξασφάλιση της εφαρμογής των συστημάτων εργασίας, σύμφωνα με τα πρότυπα της εταιρείας.
  • Reporting system Ανθρώπινου Δυναμικού για τη δημιουργία, σωστή εφαρμογή και παρακολούθηση συστήματος αξιολόγησης της απόδοσης των συνεργατών.
  • Διενεργεί και ερευνά την αποτελεσματικότητα, σε ετήσια βάση.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης Διοίκησης Επιχειρήσεων / Οικονομικά
  • Εργασιακή εμπειρία σε ανάλογη θέση τουλάχιστον 2ετία
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Άριστη χρήση Η/Υ
  • Επικοινωνιακή ικανότητα, συνεργασία, ομαδικότητα, ευχάριστη προσωπικότητα
  • Επίτευξη στόχων
  • Δημιουργικότητα, στρατηγική σκέψη, πρωτοβουλία
  • Λήψη αποφάσεων και ανάληψη ευθύνης
  • Ικανότητα ανάπτυξης και εφαρμογής των νέων ιδεών
  • Συνέπεια και τήρηση προθεσμιών
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Εξαιρετικές οργανωτικές δεξιότητες και διαχείρισης χρόνου
  • Εχεμύθεια και εμπιστευτικότητα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση και καθοδήγηση, σύμφωνα με τα πρότυπα της RE/MAX και τις νέες τάσεις της αγοράς
  • Σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Σταθερές μηνιαίες αποδοχές και bonus