Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/10/2019

Υπάλληλος Εκτελωνιστικού Γραφείου

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Υπάλληλος Γραφείου σε εκτελωνιστικό γραφείο στο κέντρο της Αθήνας.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:
  • Σύνταξη και υποβολή διασαφήσεων εισαγωγής και εξαγωγής (import & export declarations)
  • Επικοινωνία με συνεργάτες (μεταφορικές εταιρείες, ναυτιλιακές εταιρείες, αποθήκες logistics)
  • Έκδοση δελτίων αποστολής
  • Συντονισμός διαδικασιών εκτελωνισμού, παραλαβής και παράδοσης εμπορευμάτων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Άριστη γνώση χρήση Η/Υ
  • Ικανότητα συντονισμού εργασιών
  • Πνεύμα συνεργασίας
  • Εργατικότητα
  • Διάθεση για επαγγελματική εξέλιξη
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία στον ευρύτερο χώρο εισαγωγικών-εξαγωγικών εταιρειών ή εταιρειών logistics

Παροχές

  • Εκπαίδευση από καταρτισμένους επαγγελματίες
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης
  • Δυνατότητα προετοιμασίας για απόκτηση πτυχίου εκτελωνιστή