Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

5/4/2021

Graphic Designer για Digital Marketing

Design - Photo - Video - Audio - Arts

Πόλη ΜΑΡΟΥΣΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

H Social Power με έδρα στο Μαρούσι και εξειδίκευση στο digital marketing αναζητά Graphic Designer για πλήρη απασχόληση.

Καθήκοντα:
  • Σχεδίαση γραφικών για Social Media (Posts, Stories, Cover Photos, Banners, Newsletter κτλ) με σκοπό την αύξηση της απήχησης και της αλληλεπίδρασης των προφίλ των πελατών.
  • Μελέτη προϊόντων/υπηρεσιών πελατών, έρευνα ανταγωνισμού, προτάσεις & ιδέες ανάπτυξης της εικόνας των προφίλ.
  • Επεξεργασία & βελτίωση φωτογραφιών πελατών.
  • Συνεργασία με την ομάδα των κειμενογράφων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Δημιουργικότητα και διάθεση για εξέλιξη και ανάπτυξη
  • Εμπειρία σε δημιουργικό διαφημίσεων και στη δημιουργία περιεχόμενου Social Media
  • Άριστη χρήση Adobe Creative Suite (Photoshop, Illustrator, InDesign)
  • Ικανότητα να εργάζεται κάτω από συγκεκριμένα χρονοδιαγράμματα (συνέπεια)
  • Οργανωτικότητα, ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών projects με συνέπεια
  • Βασικές γνώσεις σε Wordpress για εικαστικές αλλαγές στο site της εταιρείας
  • Πάθος για εργασία, ομαδικό πνεύμα
  • Γρήγορη προσαρμογή σε αλλαγές
  • Άριστη γνώση Αγγλικών

*Επιθυμητή κάρτα ανεργίας.

Οι υποψήφιοι παρακαλούνται στο βιογραφικό τους να συμπεριλάβουν link από το portfolio τους.