Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/10/2019

Στέλεχος Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα. Εξειδικεύεται στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις.

Για λογαριασμό εταιρείας η οποία δραστηριοποιείται στον χώρο του Ηλεκτρονικού και Ηλεκτρολογικού εξοπλισμού με έδρα στη Θεσσαλονίκη και υποκατάστημα στην Αθήνα, αναζητούμε στελέχη για την κάλυψη της παρακάτω θέσης:

Στέλεχος Πωλήσεων (Ref. 4705/SAL/RS/GR)

Βασικές Αρμοδιότητες:
  • Διαχείριση και ανάπτυξη υφιστάμενου πελατολογίου και εύρεση νέων πελατών σε Βόρεια Ελλάδα και Θεσσαλία
  • Πραγματοποίηση ταξιδιών στις περιοχές ευθύνης με 1-2 διανυκτερεύσεις ανά μήνα
  • Μέριμνα για την υλοποίηση της εμπορικής πολιτικής της εταιρείας
  • Εκπροσώπηση της εταιρείας σε εκθέσεις και εκδηλώσεις

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:
  • Δίπλωμα Μηχανικού ή Ηλεκτρολόγου (ΑΕΙ/ΤΕΙ)
  • Επιθυμητή η εμπειρία σε θέση πωλήσεων, όσο το δυνατόν σε ανάλογο αντικείμενο ή γενικά σε βιομηχανίες ή κατασκευαστικές εταιρείες
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού MS Office
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Ικανότητες διαπραγμάτευσης

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, εταιρικό κινητό, ποσοστό επί των εισπράξεων και μηνιαίες διατακτικές ύψους 100€

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.