Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

06/02/2021

Αποθηκάριοι με γνώση χειρισμού κλαρκ

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η ManpowerGroup για λογαριασμό πελάτη της,πολυεθνική εταιρεία υλικών δόμησης και κατασκευών, αναζητά Aποθηκάριους με γνώσεις χειρισμού κλαρκ
για τις εγκαταστάσεις της στην περιοχή της ΒΙ.ΠΕ. Σίνδου.

Αρμοδιότητες

  • Περισυλλογή παραγγελιών από την αποθήκη, συσκευασία και φόρτωση φορτηγών/container
  • Παραλαβή εισερχομένων υλικών (εμπορευμάτων, πρώτων υλών, προϊόντων),μεταφορά και τοποθέτηση στην αποθήκη
  • Τήρηση κανόνων ασφαλείας εργοστασίου
  • Τήρηση κανόνων ασφαλούς φόρτωσης
  • Συμμετοχή στις τακτικές απογραφές της αποθήκης
  • Διαλογή και Έλεγχος Προϊόντων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον ένα έτος σε χειρισμό περονοφόρου οχήματος
  • Επιθυμητή η προϋπηρεσία σε περιβάλλον 3PL αποθήκης ή κέντρου διανομής
  • Επιθυμητή η γνώση SAP ή άλλου προγράμματος ERP
  • Επιθυμητή η γνώση αγγλικών
  • Επικοινωνία – ευελιξία – ομαδικότητα

Παροχές

  • Σύμβαση Αορίστου χρόνου (αρχικά 6μηνη)
  • Πενθήμερη εργασία. Αρχικά σε μία βάρδια και αργότερα σε δύο
  • Ανταγωνιστικές μηνιαίες απολαβές (Σταθερός μηνιαίος μισθός)
  • Ιδιωτική Ασφάλιση
  • Εκπαίδευση ενός μήνα στο εργοστάσιο Αμφιλοχίας

** Κατά τη διάρκεια της εκπαίδευσης καλύπτονται η διαμονή, διατροφή και έξοδα μετακίνησης από Αμφιλοχία-Θεσσαλονίκη, αν και όταν επιτρέπεται από τους κανόνες ασφαλείας Covid-19