Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/03/2020

Business Development & Account Manager

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ζητείται Business Development & Account Manager σε εταιρεία οργάνωσης εκδηλώσεων και συναυλιών στην Αθήνα.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση και ανάπτυξη του πελατολογίου επιχείρησης οπτικοακουστικών μέσων & διοργάνωσης εκδηλώσεων – συναυλιών
  • Χειρισμός υφιστάμενου πελατολογίου και ανάπτυξη αποτελεσματικών δημοσίων σχέσεων με νέους πιθανούς πελάτες της εταιρίας
  • Εφαρμογή του εμπορικού πλάνου προώθησης & πωλήσεων των υπηρεσιών της εταιρείας
  • Υπεύθυνος της πλήρους διαδικασίας πωλήσεων, από την αναζήτηση έως το κλείσιμο των προσφορών, τόσο από τους νέους πελάτες όσο και από την αύξηση πωλήσεων στους ήδη υφιστάμενους μέσο ενός σταθερού πλάνου επικοινωνίας και δημοσίων σχέσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία και προϋπηρεσία στον τομέα των πωλήσεων
  • Πολύ καλές οργανωτικές δεξιότητες
  • Καλές διαπραγματευτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Καλή χρήση τόσο του προφορικού όσο και του γραπτού λόγου στα ελληνικά και στα αγγλικά
  • Γνώση χρήσης των εργαλείων της MS Office (Word, Excel & Powerpoint)

Παροχές

  • Εκπαίδευση στο αντικείμενο του κλάδου (τεχνικές λεπτομέρειες, καθοδήγηση)
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Κάλυψη εξόδων μετακινήσεων & ταξιδίων
  • Μηνιαία bonus επίτευξης πωλήσεων
  • Σύγχρονο, δυναμικό & ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Εταιρικό κινητό & tablet/laptop