Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

31/01/2023

Πληροφορικός – IT Support (ΙΕΚ - ΚΕΚ ) - (κωδικός θέσης: Lar ΠΛΗ 2023)

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΛΑΡΙΣΑ

O / Η Πληροφορικός – ΙΤ Support είναι υπεύθυνος για την Τεχνική Υποστήριξη του Εκπαιδευτικού Οργανισμού και την λειτουργία των πληροφοριακών του συστημάτων (ERP, CRM, MOODLE, SITE).
Ο / H υποψήφιος / α θα στελεχώσει το τμήμα Συμβουλευτικής- Εκπαίδευσης της πόλης της Λάρισας.

Αρμοδιότητες:

  • Τεχνική υποστήριξη: remote and onsite user support, στήσιμο υπολογιστών, αποσφαλμάτωση τεχνικών προβλημάτων, διαχείριση δικτυακών πόρων
  • Διαχείριση και υποστήριξη Windows Server (file/mail/web/license servers)
  • Διαχείριση περιεχομένου ιστοχώρου και μέσων κοινωνικής/επαγγελματικής δικτύωσης
  • Υποστήριξη και ενασχόληση με διάφορες εφαρμογές, λογισμικά και πλατφόρμες που χρησιμοποιεί ο Εκπαιδευτικός Οργανισμός

Τα Βιογραφικά αποκλειστικά σε μορφή EUROPASS.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Πληροφορικής ή συναφούς πεδίου (ΑΕΙ / ΤΕΙ)
  • Εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση Microsoft Office (υπολογιστικές εφαρμογές γραφείου) και εξοικείωση με τις νέες τεχνολογίες
  • Ικανότητες σωστής διαχείρισης χρόνου, ανάληψης πρωτοβουλιών, επίλυσης προβλημάτων και διεκπεραίωσης πολλαπλών εργασιών με ελάχιστη εποπτεία
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες υποψήφιους)

Θα εκτιμηθoύν ιδιαίτερα

  • Κατοχή μεταπτυχιακού τίτλου (κατά προτίμηση στο πεδίο Πληροφορικής ή του Management)
  • Προηγούμενη εμπειρία στην Εκπαίδευση Ενηλίκων (διδακτική εμπειρία, συντονισμό, υλοποίηση και αξιολόγηση προγραμμάτων κατάρτισης)
  • Πιστοποίηση ως Εκπαιδευτής Ενηλίκων του ΕΟΠΠΕΠ
  • Πιστοποιημένη γνώση Αγγλικών

Παροχές

  • Μεγάλες προοπτικές εξέλιξης
  • Πολύ ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον