Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/3/2020

Υπάλληλος Γραφείου Διακίνησης (Logistics)

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΒΙΠΕ ΣΙΝΔΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Από Εταιρία με έδρα στην ΒΙΠΕ Σίνδου ζητείται Υπάλληλος Γραφείου για τη στελέχωση γραφείου διακίνησης.

Αρμοδιότητες:

  • Λήψη παραγγελιών και διεκπεραίωσή τους
  • Έκδοση παραστατικών διακίνησης/παραλαβών
  • Επικοινωνία και συνεργασία με οδηγούς, πελάτες και άλλα τμήματα.
  • Τήρηση αποθηκών εμπορευμάτων/α’ υλών
  • Ικανότητα έκδοσης καθημερινών report
  • Συνεργασία με το εμπορικό τμήμα της Εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος Οικονομικής Κατεύθυνσης ΑΕΙ ή ΤΕΙ
  • Απαραίτητη 3-ετή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώσεις Λογιστικής & Αποθήκης
  • Γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Αρίστη διαχείριση MS Office και ERP προγραμμάτων, κατά προτίμηση Business ERP και Smart
  • Πνεύμα συνεργασίας, ομαδικότητας
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση σε απαιτητικό περιβάλλον
  • Εχεμύθεια, συνέπεια και επικοινωνιακές δεξιότητες

Παροχές

  • Μισθός και Ασφάλιση