Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/6/2019

Senior Αρχιτέκτονας

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Europlan εξειδικεύεται στην παράδοση τεχνικών έργων υψηλών προδιαγραφών στο νησί της Κρήτης. Είμαστε μια ταχύτατα αναπτυσσόμενη εταιρεία, με εμπειρία άνω των 20 ετών στον τομέα της Σχεδίασης , Κατασκευής , Επίβλεψης και Διοίκησης Τεχνικών Έργων. Στα εξειδικευμένα τμήματα μας Μελετητικό, Κατασκευαστικό, Διοίκησης Έργων, Σχεδιασμού και Ανάπτυξης απασχολούμε περισσότερους από 35 εργαζόμενους και εξωτερικούς συνεργάτες. Έχουμε βραβευτεί για τις κατασκευές μας σε διαγωνισμούς στο Λονδίνο και στη Μόσχα.

Η εταιρεία για τα κεντρικά γραφεία της στον Άγιο Νικόλαο Κρήτης επιθυμεί να προσλάβει : Senior Αρχιτέκτονα.

Ενδεικτικές αρμοδιότητες :

  • Αρχιτεκτονικές Μελέτες
  • Προτάσεις διακόσμησης
  • Τακτοποίηση Αυθαιρέτων
  • Σύνταξη φακέλων για Υπηρεσίες και έκδοση οικοδομικών αδειών
  • Τρισδιάστατες απεικονίσεις - παρουσιάσεις

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ Αρχιτέκτονα
  • Μέχρι 3 χρόνια εμπειρίας σε Αρχιτεκτονικές μελέτες και λοιπά αντικείμενα Αρχιτέκτονα
  • Επιθυμητή γνώση κανονισμών (Ν.4030/11, Ν.4067/12, Ν.4495/17, Π.Δ. 24-5-1985/ Εκτός σχεδίου δόμηση, Π.Δ. 19-10-1978 Παραδοσιακών οικισμών, Σχεδιάζοντας για όλους, Κτιριοδομικός Κανονισμός, ΦΕΚ 181Δ/1985, Π.Δ. 14-11-2011 Δόμηση εντός Οικισμού, Ν.3212/ 2003)
  • Επιθυμητή γνώση κανονισμών Αυθαιρέτων (Ν.3843/10, Ν.4014/11, Ν.4178/13, Ν.4495/17)
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση σχεδιαστικών προγραμμάτων, προγραμμάτων 3D
  • Τεχνική αντίληψη, δυνατότητα εντοπισμού και επιλογής μεταξύ εναλλακτικών λύσεων
  • Δυνατότητα συμμετοχής σε ομαδικές εργασίες
  • Δημιουργική φαντασία
  • Σχεδιαστική ικανότητα
  • Ικανότητα σύλληψης ιδεών
  • Εχεμύθεια
  • Δυνατότητα συνεργασίας
  • Διάθεση επιμόρφωσης

Παροχές

  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε ευχάριστο περιβάλλον
  • Δυνατότητα εξέλιξης σε μια δυναμική και αναπτυσσόμενη εταιρεία