Η Θέση εργασίας έχει καλυφθεί

Εργάτης Ψυκτικής Αποθήκης/Coldstore Worker (κωδ. CWOR)

Κατηγορία: Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Περιοχή: ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑ
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Γενικό Λύκειο

Ηγέτιδα εξαγωγική εμπορική εταιρία κατεψυγμένων τροφίμων αναζητά εργάτη αποθήκης ως βοηθό αποθηκάριου για τις εγκαταστάσεις της στην περιοχή της Δυτικής Θεσσαλονίκης

Ο κατάλληλος υποψήφιος πρέπει να διαθέτει:

·         Τουλάχιστον 2ετή εμπειρία σε αποθήκες/logistics/τρόφιμα

·         Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

·         Ικανοποιητική εμπειρία στη χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών και πληροφοριακών συστημάτων

·         Ηλικία έως 30 ετών

·         Γνώση αγγλικών

·         Υπευθυνότητα, εργατικότητα, ομαδικότητα.

·         Θα εκτιμηθεί η γνώση κρέατος και ψαριών

Απαραίτητα Προσόντα

Οι Αρμοδιότητες της θέσης είναι:

• Ασφαλής φόρτωση/εκφόρτωση εμπορευμάτων χειρωνακτικά και με μηχανήματα
• Προετοιμασία παραγγελιών (Picking-Packing-Palletizing)
• Τήρηση διαδικασιών του συστήματος HACCP
• Επιμέλεια και ασφάλεια των χώρων της αποθήκης