Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

1/9/2022

Yπάλληλος γραφείου για το Τμήμα Εισαγωγών - Εξαγωγών

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΚΑΛΟΧΩΡΙ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία μας δραστηριοποιείται στις πωλήσεις, ενοικιάσεις, κατασκευές και παροχή υπηρεσιών για μηχανήματα έργου σε Θεσσαλονίκη και Αθήνα εδώ και 40 έτη. Όραμά μας παραμένει να επιτυγχάνουμε σταθερή, μακροχρόνια ανάπτυξη επενδύοντας στην εκπαίδευση των ανθρώπων μας και παρέχοντας προϊόντα και υπηρεσίες ανώτερης ποιότητας.

Για το κατάστημά μας στη Θεσσαλονίκη, περιοχή Β΄ΚΤΕΟ αναζητούμε:

Yπάλληλο γραφείου για το Τμήμα Εισαγωγών, Εξαγωγών και Έρευνας

Περιγραφή Θέσης
Ο υπάλληλος γραφείου στο τμήμα εισαγωγών παρέχει υποστήριξη στο τμήμα των Πωλήσεων στην οργάνωση αλλά και στην διεκπεραίωση των αποστολών - αφίξεων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Άριστη γνώση προγράμματος ERP (Atlantis)
  • Άριστη γνώση Microsoft Office
  • Ικανότητες επικοινωνίας και συνεργασίας
  • Πτυχιούχος ΑΕΙ / ΤΕΙ
  • Βασικές γνώσεις μηχανολογίας
  • Οργανωτικές ικανότητες, με υπευθυνότητα και ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Ολοκληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους Άνδρες.
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία στον τομέα των εισαγωγών, εξαγωγών και έρευνας

Παροχές

  • Ευχάριστο, σύγχρονο και προσεγμένο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητες εξέλιξης
  • Διαρκής ανάπτυξη κι εκπαίδευση
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Παροχές και κίνητρα επιβράβευσης

*Απαραίτητη η αποστολή συστάσεων