Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/1/2020

Στέλεχος Τεχνικής Υποστήριξης (Κωδ. Θέσης TE01)

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΧΑΛΑΝΔΡΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ανώνυμη εταιρεία, η οποία διευρύνει τις εργασίες της αναζητά προς άμεση πρόσληψη ένα Στέλεχος για το Τμήμα Τεχνικής Υποστήριξης της εταιρείας μας (Κωδικός Θέσης TE01).

Η εταιρεία μας λειτουργεί από το 2002 με έδρα στο Κάτω Χαλάνδρι. Είναι από τους κορυφαίους διανομείς στον τομέα της, ενώ διαθέτει μια εξαιρετικά μεγάλη γκάμα προϊόντων παρέχοντας λύσεις στους ακόλουθους τομείς:
  • Barcode & POS και συστήματα λιανικής πώλησης.
  • Συστήματα εκτύπωσης πλαστικών καρτών
  • Ολοκληρωμένα συστήματα Βιομηχανικών Λύσεων και Αυτοματισμών

Βασική φιλοσοφία είναι η ανάπτυξη των πωλήσεων μέσω της προσήλωσης μας στην καλύτερη δυνατή υποστήριξη των πελατών μας.

Περιγραφή Θέσης:

Ως Στέλεχος Τεχνικής Υποστήριξης τα καθήκοντα σας θα είναι:

  • Τηλεφωνική υποστήριξη των πελατών μας με στόχο τη γρήγορη επίλυση των προβλημάτων που αντιμετωπίζουν με τα προϊόντα της εταιρείας μας.
  • Έλεγχος και επισκευή των προϊόντων που παραδίδουν οι πελάτες στο service της εταιρείας.
  • Συμμετοχή στην τεχνική αξιολόγηση των νέων προϊόντων της εταιρείας.
  • Καθημερινή επαφή με τους πελάτες με θετική διάθεση και επαγγελματική προσέγγιση.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ θετικής κατεύθυνσης.
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε οργανωμένο τμήμα τεχνικής υποστήριξης εταιρείας συστημάτων πληροφορικής ή προϊόντων τεχνολογίας.
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών, που απαραίτητη για την καθημερινή επικοινωνία με τους κατασκευαστές.
  • Δομημένη κρίση και αναλυτική σκέψη.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες υποψήφιους).

Παροχές

Τι προσφέρουμε:
  • Εργασία σε ένα σύγχρονο και οργανωμένο περιβάλλον.
  • Ελκυστικές αποδοχές και αξιόλογες δυνατότητες εξέλιξης.
  • Συνεχής εκπαίδευση προκειμένου να αντεπεξέλθετε στις προκλήσεις της θέσης και να ενσωματωθείτε στη φιλοσοφία της εταιρείας μας.