Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/8/2019

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία Τροφίμων με έδρα στη Δυτική Θεσσαλονίκη (Νέα Ιωνία) ζητά Βοηθό Λογιστή.

Αρμοδιότητες

  • Αρχειοθέτηση λογιστικών παραστατικών.
  • Εξωτερικές εργασίες σε τράπεζες και δημόσιους οργανισμούς.
  • Κάλυψη θέσης έκδοσης παραστατικών (εσωτερικού & εξωτερικού).
  • Διαχείριση των τηλεφωνικών κλήσεων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ λογιστικής κατεύθυνσης.
  • Άριστη γνώση Η/Υ (MS Office).
  • Άριστη γνώση του προγράμματος μηχανογράφησης (SoftOne).
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας (δεύτερη ξένη γλώσσα θεωρείται επιπρόσθετο προσόν).
  • Κάτοχος διπλώματος Ι.Χ. και μεταφορικό μέσο (απαραίτητο).
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 χρόνια σε αντίστοιχη θέση.
  • Γνώσεις απαραίτητων διαδικασιών για εισαγωγές & εξαγωγές.
  • Γνώσεις εμπορικής & λογιστικής διαχείρισης (τιμολόγηση, αποθήκη, καρτέλες πελατών-προμηθευτών).
  • Γνώσεις βοηθού λογιστή (ΜΥΦ-ισοζύγια-απογραφές).

Επιθυμητά προσόντα

  • Δυναμική προσωπικότητα.
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων.
  • Ικανότητα να ανταποκρίνεται σε προθεσμίες.
  • Ομαδικό πνεύμα και άριστη συνεργασία.
  • Μεθοδικότητα.
  • Άτομο εμπιστοσύνης.
  • Διακριτικός χαρακτήρας.
  • Ευελιξία, συνέπεια και τυπικότητα.

Παροχές

  • Θέση πλήρους απασχόλησης.