Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/3/2023

Σύμβουλοι Τεχνικής Υποστήριξης Πελατών

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η ManpowerGroup Greece, ηγέτιδα δύναμη στον χώρο του ανθρώπινου δυναμικού, αναζητά Συμβούλους Τεχνικής Υποστήριξης Πελατών για λογαριασμό μεγάλης εταιρείας τηλεπικοινωνιών με ισχυρή παρουσία στον κλάδο.

Καθεστώς εργασίας: Πλήρης απασχόληση (8ωρο) σε 5νθήμερη βάση
Εκπαίδευση: Αμειβόμενη σε σταθερό πρωινό ωράριο (09:00-17:00)
Τοποθεσία: Ρέντης (παρέχεται εταιρικό όχημα απο και προς το μετρό του Ελαιώνα)

Η εργασία για τους πρώτους 3 μήνες θα είναι δια ζώσης και στην συνέχεια παρέχεται η δυνατότητα αποκλειστικής τηλεργασίας.

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση των αιτημάτων των πελατών σχετικά με τεχνικά προβλήματα που αφορούν σταθερή τηλεφωνία, internet και συνδρομητική τηλεόραση
  • Άμεση διάγνωση και επίλυση των τεχνικών ζητημάτων σε πρώτο χρόνο
  • Αναλυτική καθοδήγηση των πελατών ως προς την σειρά των απαραίτητων ενεργειών για την επίλυση του προβλήματος
  • Καταγραφή των σχετικών δεδομένων εντός του συστήματος CRM της εταιρείας
  • Διατήρηση της ικανοποίησης των πελατών σε υψηλά επίπεδα

Απαραίτητα Προσόντα

Επιθυμητό προφίλ:
  • Προϋπηρεσία σε τμήμα τεχνικής υποστήριξης θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Απόφοιτος-η ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ/ΕΠΑΛ Πληροφορικής και Τεχνολογίας ή συναφούς αντικειμένου
  • Εμπειρία στη διαχείριση αντιρρήσεων
  • Πολύ καλή γνώση της ελληνικής και της αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Άριστη γνώση MS Office
  • Πελατοκεντρική εξυπηρέτηση και ομαδικό πνεύμα
  • Ταχύτητα και αποτελεσματικότητα

Παροχές

Παροχές:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Διαρκής και αναλυτική εκπαίδευση
  • Σύγχρονο και φιλικό εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης