Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/6/2023

Digital Marketing Specialist

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΝΕΑ ΕΥΚΑΡΠΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

H εταιρεία Proteinmax στον κλάδο των συμπληρωμάτων αθλητικής διατροφής με έδρα στην Ευκαρπία Θεσσαλονίκης ζητά Digital Marketing Specialist για εργασία εντός του φυσικού καταστήματος.

Αρμοδιότητες:

  • Σχεδιασμός δημιουργία και υλοποίηση όλων των Digital Campaigns σε Facebook & Google Ads συμπεριλαμβανομένων SEO/SEM, Newsletter, Email marketing, και Display σε συνεργασία με τον Graphic Designer
  • Καθημερινή Παρακολούθηση, βελτιστοποίηση και Ανάλυση των Digital Campaigns με σωστή διαχείριση του Budget.
  • Διαμόρφωση ολοκληρωμένου Digital marketing plan, καταγραφή web analytics, ανάλυση των τάσεων και των δεδομένων για βελτίωση των Digital Campaigns
  • Διαχείριση και ανάπτυξη των σελίδων της εταιρίας στα Social Media Facebook & Instagram, διαχείριση content management

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Μarketing, Επικοινωνίας με απαραίτητη προϋπηρεσία 2 - 3 ετών σε ανάλογη θέση
  • Aποδεδειγμένη Εμπειρία στησίματος, διαχείρισης και βελτιστοποίησης διαφημιστικών καμπανιών σε Google Ads & Facebook Ads με άριστη γνώση στην Μέτρηση και αξιολόγηση των στόχων (ROI & KPIs)
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία στην διαχείριση SEO / SEM (Search marketing analysis, SERP) Νewsletter, Email / Database Marketing, Social Media και Display διαφημιστικές καμπάνιες με άριστη ικανότητα διαχείρισης του budget
  • Εξαιρετική γνώση και χρήση website analytics tools Google Analytics, Τag Manager, ενήμερος για τις τελευταίες τάσεις και βέλτιστες πρακτικές στο Digital marketing
  • Ομαδικότητα και ικανότητα στην οργάνωση του Marketing Team

Παροχές

  • Μόνιμη και σταθερή εργασία
  • Άριστο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Ομαδικότητα και συνεργασία
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης
  • Πλήρης Απασχόληση