Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/12/2020

Junior Researcher - IT projects

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ο Όμιλος ΑΡΑΤΟΣ ενδιαφέρεται να προσλάβει Junior Researcher - IT projects.

Θέση εργασίας  μερικής απασχόλησης.

Περιγραφή Θέσης

  • Συμμετοχή σε Ευρωπαικά Προγράμματα στους τομείς της Πληροφορικής, Διαστήματος και Ασφάλειας
  • Ανάπτυξη ιδεών και υλοποίηση στα πλαίσια Ευρωπαικών προγραμμάτων
  • Day-to-day Admin Tasks (deadlines, reporting, communication with partners)
  • Αναφορά τόσο τεχνικού σκέλους όσο και σε επίπεδο παραδοτέων και management reports.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Γνώσεις Πληροφορικής
  • Εμπειρία και συμμετοχή σε Ευρωπαϊκά ή Εθνικά ερευνητικά ή αναπτυξιακά προγράμματα θα εκτιμηθεί θετικά

Παροχές

  • Ενασχόληση σε περιβάλλον απόκτησης γνώσης και υποστήριξης καινοτομίας.
  • Αμοιβή αναλόγως προσόντων
  • Δυνατότητα απασχόλησης και σε γραφεία του ομίλου σε Ολλανδία