Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/10/2021

Υπάλληλος Λογιστηρίου - Εξαγωγών

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΡΓΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η επιχείρηση ΜΥΚΗΝΑΪΚΗ Α.Ε. με έδρα την Άκοβα Άργους, δραστηριοποιείται στην επεξεργασία & τυποποίηση ελαιών – ελαιολάδου και επιθυμεί να προσλάβει υπάλληλο γραφείου πλήρους απασχόλησης για τη στελέχωση του τμήματος λογιστηρίου-εξαγωγών.

Καθήκοντα/Αρμοδιότητες:

  • Προετοιμασία και σύνταξη προσφορών.
  • Παραγγελιοληψία και καταχώρηση παραγγελιών
  • Επικοινωνία με μεταφορικές και συντονισμός φορτώσεων.
  • Τιμολόγηση και έκδοση σχετικών παραστατικών εξαγωγής.
  • Επίβλεψη τήρησης τελωνειακών διαδικασιών όπου απαιτούνται.
  • Παρακολούθηση όλου του κύκλου των παραγγελιών (εντός και εκτός Ελλάδας) μέχρι την παράδοση στον πελάτη
  • Διαχείριση υπολοίπων πελατών.
  • Διαχείριση παραπόνων πελατών.
  • Εφαρμογή εμπορικής πολιτικής της εταιρείας.
  • Διαπραγμάτευση όρων συνεργασίας με μεγάλους πελάτες.
  • Επιμέλεια διαμόρφωσης της προϊοντικής ποικιλίας.
  • Υποστήριξη πελατών και αντιπροσώπων μετά την πώληση.
  • Συμμετοχή σε εκθέσεις

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό επίπεδο (Επιπλέον γνώση άλλων γλωσσών θα συνεκτιμηθεί).
  • Πολύ καλή χρήση Η/Υ
  • Επιθυμητή η εμπειρία σε ERP προγράμματα
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ θα εκτιμηθεί.
  • Ευελιξία σε θέματα ωραρίου.
  • Επικοινωνιακές ικανότητες, οργανωτικότητα, μεθοδικότητα, τάση προς επιτεύγματα και δέσμευση στα αποτελέσματα.

Παροχές

  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας με προοπτικές εξέλιξης σε ένα δυναμικά αναπτυσσόμενο κλάδο
  • Αμοιβή βάσει προσόντων και εμπειρίας