Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/05/2020

Υπάλληλος Τμήματος Λογιστηρίου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΝΕΑ ΜΑΓΝΗΣΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία μας, ΓΙΑΝΤΗΡΙΔΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ Ε.Π.Ε. (STANDARD Μπαταρίες), ένα από τα μεγαλύτερα και πιο ολοκληρωμένα market μπαταρίας υψηλής εξειδίκευσης, τόσο στα προϊόντα πώλησης, όσο και στην παροχή υπηρεσιών, ενδιαφέρεται να προσλάβει υπάλληλο για την στελέχωση του τμήματος λογιστηρίου στην έδρα της, Σχολείου 3, Νέα Μαγνησία, Θεσσαλονίκη.

Στις αρμοδιότητες του υπαλλήλου λογιστηρίου συμπεριλαμβάνονται:

  • Παρακολούθηση λογιστικών στοιχείων πελατολογίου
  • Παρακολούθηση εξοδολογίου
  • Συμφωνίες υπολοίπων με πελάτες και παρακολούθηση αυτών
  • Οργάνωση ημερολογιακών υποχρεώσεων
  • Καταχώρηση παραστατικών
  • Αρχειοθέτηση

Απαραίτητα Προσόντα

Οι υποψήφιοι υπάλληλοι λογιστηρίου καλούνται να έχουν τα εξής προσόντα/ικανότητες:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Λογιστικής ή Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία 5 ετών σε οργανωμένο λογιστήριο, με τήρηση διπλογραφικών βιβλίων
  • Καλή γνώση Ε.Γ.Λ.Σ. και καταχωρήσεων σε Γ κατηγορίας βιβλία
  • Άριστη γνώση Η/Υ και εφαρμογών Microsoft Office
  • Άριστη γνώση την Ελληνικής και Αγγλικής Γλώσσας
  • Γνώση εμπορικών και επιχειρηματικών συστημάτων (ERP, κατά προτίμηση Softone)

Επιθυμητά προσόντα:

  • Ευχάριστη προσωπικότητα, ομαδικό πνεύμα
  • Υπευθυνότητα, οργανωτικότητα και συνέπεια
  • Επαγγελματισμό, διάθεση για εργασία και εκπαίδευση
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και οργάνωσης

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δυναμικά αναπτυσσόμενο εργασιακό περιβάλλον με προοπτική προσωπικής επαγγελματικής εξέλιξης