Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/10/2019

Σύμβουλος Πωλήσεων B2B

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΛΑΡΙΣΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία Συμβούλων UPGRADE για λογαριασμό πελάτη της, μεγάλης εταιρίας με κύριο αντικείμενο την εισαγωγή & εμπόριο εξοπλισμού γυμναστικής, αναζητά (1) ένα άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Σύμβουλος Πωλήσεων B2B (Έδρα: Λάρισα)
Κωδικός Θέσης: FITEQ1019

Αρμοδιότητες:
  • Συχνά επαγγελματικά ταξίδια (Περιοχή ευθύνης: Θεσσαλία, Ήπειρος)
  • Συμβουλευτική υποστήριξη προς τον πελάτη, κατευθύνοντας τον στην σωστή επιλογή αγοράς
  • Παραγγελιοληψία
  • Δημιουργία και Follow up προσφορών
  • Διαχείριση πελατολογίου (κυρίως ξενοδοχεία, γυμναστήρια)
  • Συνεχής παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού και εντοπισμός των νέων ευκαιριών συνεργασίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης
  • Σχετική προϋπηρεσία τουλάχιστον 3-5 ετών
  • Γνώση τεχνικών πωλήσεων
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ σε περιβάλλον Office
  • Γνώση διαχείρισης προγραμμάτων ERP, CRM (επιθυμητή)
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση της ελληνικής γλώσσας
  • Δίπλωμα οδήγησης και δυνατότητα ταξιδιών
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Εξαιρετικές οργανωτικές δεξιότητες και διαχείρισης χρόνου

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ικανοποιητικό μισθό και ασφάλιση
  • Κινητό τηλέφωνο και laptop
  • Extra Bonus
  • Συνεχής εκπαίδευση και καθοδήγηση στις νέες τεχνικές πωλήσεων, σύμφωνα με τις νέες τάσεις της αγοράς
  • Συνθήκες που ενισχύουν τη γνώση και δίνουν σημαντικές ευκαιρίες
  • Ένα ιδιαίτερα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης και ανάπτυξης