Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/09/2020

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΒΟΡΕΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ManpowerGroup Greece, για λογαριασμό πελάτη της, εταιρία εμπορίας πετρελαιοειδών, αναζητά Βοηθό Λογιστή.

Αρμοδιότητες:
  • Έλεγχος και καταχώρηση παραστατικών αγορών
  • Έλεγχος και καταχώρηση παραστατικών δαπανών
  • Καταχώρηση λοιπών λογιστικών εγγραφών
  • Συμφωνία καρτελών πελατών-προμηθευτών
  • Καταχώρηση πληρωμών και συμφωνίες εισπράξεων
  • Τιμολόγηση
  • Υποστήριξη στις λοιπές εργασίες του λογιστηρίου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ Λογιστικής /Οικονομικής κατεύθυνσης
  • 2 - 3 χρόνια εμπειρίας, στην τήρηση διπλογραφικών βιβλίων, σε οργανωμένο λογιστήριο
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Εξοικείωση με χρήση εταιρικού ERP
  • Υπευθυνότητα
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Μεθοδικότητα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εκπαίδευση και δυνατότητες ένταξης και εξέλιξης σε ένα σταθερό εργασιακό περιβάλλον