Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/3/2021

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΓΧΙΑΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Μεγάλη Ανώνυμη Βιομηχανική & Εμπορική Εταιρεία με έδρα την Αγχίαλο Θεσσαλονίκης αναζητά υποψήφιο-υποψήφια για τη στελέχωση της θέσης: Βοηθός Λογιστή.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης, Δευτέρα με Παρασκευή.

Αρμοδιότητες
• Τήρηση Διπλογραφικών βιβλίων
• Καταχώρηση Συμψηφιστικών εγγράφων
• Συμφωνία Πελατών-Προμηθευτών-Αποθηκών και Τραπεζών με λογιστική βάση
• Συμμετοχή στην σύνταξη δηλώσεων Φορολογικού περιεχομένου

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο Α.Ε.Ι. ή Τ.Ε.Ι. Λογιστικής ή σχετικής οικονομικής κατεύθυνσης
• Αποδεδειγμένη προϋπηρεσία τουλάχιστον τριών ετών σε Λογιστήριο εταιρίας με διπλογραφικά βιβλία
• Επιθυμητή γνώση σε ERP, SOFT ONE
• Καλή Γνώση Φ.Π.Α.– φορολογίας εισοδήματος – Ε.Λ.Π – θεμάτων Γ.Ε.Μ.Η
• Πολύ καλή γνώση πακέτου MS Office (Excel, Word)
• Καλή γνώση Αγγλικών
• Άμεση διαθεσιμότητα υποψηφίου

Παροχές

• Ανταγωνιστικός μισθός
• Συνεχής εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης