Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/04/2019

Μηχανικός Πωλήσεων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εταιρία δυναμική και διαρκώς αναπτυσσόμενη, που δραστηριοποιείται στον τομέα των Βιομηχανικών Αυτοματισμών & Πεπιεσμένου Αέρα με έδρα τη Θέρμη Θεσσαλονίκης, αναζητά έμπειρο Μηχανικό Πωλήσεων με τεχνική κατάρτιση, για την στελέχωση του Τμήματος Πωλήσεων.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Περιγραφή Θέσης
  • Τήρηση αρχείων συντήρησης μηχανημάτων
  • Πραγματοποίηση επισκέψεων σε πελάτες & ανεύρεση νέου πελατολογίου
  • Ενημέρωση για τα προϊόντα & τις υπηρεσίες της εταιρίας
  • Follow up πελατών
  • Παρακολούθηση ανταγωνισμού
  • Συμμετοχή σε εκθέσεις

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών ή Μηχανολόγων Μηχανικών ή Μηχανικών Αυτοματισμού (ΤΕΙ/ΑΕΙ)
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση & κατανόηση Αγγλικής γλώσσας και Η/Υ
  • Δίπλωμα οδήγησης Β' κατηγορίας
  • Δυνατότητα ταξιδιών
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας, διαπραγμάτευσης και ευελιξίας
  • Δημιουργία διαπροσωπικών σχέσεων
  • Ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα
  • Προσανατολισμό στην επίτευξη στόχων
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Ο κατάλληλος υποψήφιος θα πρέπει να διαθέτει υψηλή αυτοπεποίθηση, να είναι ενθουσιώδης, να έχει άριστες οργανωτικές δεξιότητες.

Παροχές

  • Μισθός & ασφάλιση
  • Πακέτο αποδοχών (Μισθός + Bonus επίτευξης στόχων)
  • Αυτοκίνητο
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Δυνατότητες εξέλιξης