Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

05/12/2022

Υπεύθυνος Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΜΑΝΔΡΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία μας, που δραστηριοποιείται στον Βιομηχανικό Εξοπλισμό, αναζητά Υπεύθυνο Πελατών- Πωλήσεων για εργασία πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες
  • Συμμετέχει ενεργά στο σχεδιασμό της εμπορικής πολιτικής της εταιρείας με στόχο την άνοδο των πωλήσεων, των κερδών και την αύξηση του μεριδίου αγοράς
  • Διενεργεί ποσοτικές και ποιοτικές αναλύσεις, αξιολογεί τα δεδομένα και καταθέτει προτάσεις στη διοίκηση
  • Σχεδιάζει και εφαρμόζει τη στρατηγική των πωλήσεων της εταιρείας για την επίτευξη του στόχου και επέκταση της πελατειακής βάσης
  • Εξασφαλίζει και διατηρεί ισχυρές και μακροχρόνιες σχέσεις με τους πελάτες
  • Διαχειρίζεται προσωπικά και διοργανώνει τακτικές συναντήσεις με τους μεγάλους πελάτες με σκοπό την υλοποίηση ή διατήρηση σημαντικών εμπορικών συμφωνιών
  • Παρακολουθεί τον ανταγωνισμό και αξιολογεί τις τάσεις της αγοράς
  • Συμμετέχει σε εκδηλώσεις, συνέδρια και εμπορικές εκθέσεις με στόχο την προσέγγιση νέων πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Πτυχίο Μάρκετινγκ ή Διοίκησης Επιχειρήσεων.
  • Άριστη Γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση σύγχρονων συστημάτων διοίκησης (ERP-ATLANTIS )
  • Ικανότητες διαπραγμάτευσης, ανάλυσης και οργάνωσης
  • Ηγεσία, στρατηγική σκέψη, εμπορική αντίληψη
  • Δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων και ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία, προσαρμοστικότητα, ομαδικό πνεύμα εργασίας

Παροχές

  • Ικανοποιητικές αποδοχές ανάλογες προσόντων και εμπειρίας
  • Πλήρη ασφάλιση
  • Ένα άνετο και σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον