Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/3/2019

Γραφίστας / Γραφίστρια

Design - Photo - Video - Audio - Arts

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Μερική απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Περιγραφή

 We are hiring !! Καλά άκουσες.

Εάν είσαι ο πιο δημιουργικός γραφίστας συμπλήρωσε την πιο cool αίτηση και γίνε μέλος της ομάδας μας. Στην σημερινή εποχή της τεχνολογίας, τα καταστήματά μας δεν θα μπορούσαν να λείπουν και από το χώρο του διαδικτύου και έτσι ένα εξελιγμένο ηλεκτρονικό κατάστημα δημιουργήθηκε για να καλύψει πλήρως τις ανάγκες των πελατών του σε ολόκληρη την Ελλάδα και τα Βαλκάνια. Με πάνω από 33 χρόνια εμπειρίας, ο στόχος μας παραμένει ο ίδιος και είναι η παροχή άψογης εξυπηρέτησης σε συνδυασμό με τα πιο καινούρια αυθεντικά επώνυμα αθλητικά προϊόντα, ελκυστικές προσφορές, δωρεάν αποστολές και πολιτικές συναλλαγών και επιστροφών που κάνουν τις αγορές σας ακόμα πιο ασφαλείς και εύκολες.

  Αν έχεις όρεξη για δουλειά, δημιουργικό πνεύμα, βρίσκεις ευρηματικές λύσεις και ενημερώνεσαι συνεχώς για τις νέες τάσεις στο χώρο του digital design τότε σίγουρα θέλουμε να σε γνωρίσουμε!

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα:
  • Ισχυρό διαθέσιμο portfolio
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών ως γραφίστας/ρια
  • Δημιουργική ικανότητα και φαντασία
  • Ικανότητα ανεύρεσης πόρων στο διαδίκτυο.
  • Γνώση των προδιαγραφών και των απαιτήσεων του σύγχρονου μάρκετινγκ.
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Οργανωτική ικανότητα
  • Τήρηση Χρονοδιαγραμμάτων
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών projects σε στενά deadlines και υπό πίεση
  • Επαγγελματική συμπεριφορά, συνέπεια και ομαδικό πνεύμα
  • Άνεση στην επικοινωνία και στη συνεργασία

Καθήκοντα:

  • Συνεργασία με το τμήμα development για την γραφιστική ανάπτυξη e-shop & website
  • Συνεργασία με το τμήμα marketing για την γραφιστική υλοποίηση των digital ενεργειών
  • Σχεδιασμό εταιρικής ταυτότητας

 Θα εκτιμηθούν (οποιαδήποτε από τα παρακάτω) :

  • Γνώσεις εφαρμογών και προγραμμάτων επεξεργασίας βίντεο
  • Γνώσεις στη δημιουργία εικαστικών & βίντεο για Social Media & Mail Marketing
  • Γνώσεις στη δημιουργία Animated Banners

Παροχές

Προσφέρονται:

  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα ευχάριστο περιβάλλον
  • Μισθός αναλόγως ικανοτήτων και προσόντων
  • Ασφάλιση

Τοποθεσία:

  • Λιμάνι Θεσσαλονίκης.