Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

01/11/2023

Τεχνολόγος Τροφίμων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη Ν. ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία Εστία Αρτοποιία, λόγω της ταχύτατης ανάπτυξης των εργασιών της αναζητεί να προσλάβει νέους συνεργάτες στις παραγωγικές μονάδες Αρτοποιίας και Ζαχαροπλαστικής:

Καθήκοντα:

  • Διεξαγωγή ελέγχων ποιότητας
  • Οργάνωση και διεξαγωγή δειγματοληψίας προϊόντων - συσκευασίας και πρώτων υλών
  • Διαχείριση και επίλυση ποιοτικών προβλημάτων
  • Διαχείριση παραπόνων σχετικά με ποιοτικά προβλήματα
  • Συμμετοχή στην παρακολούθηση και τήρηση σχετικής ισχύουσας νομοθεσίας
  • Γνώση και τήρηση διαδικασιών HACCP & ISO

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχιούχος Τεχνολογίας Τροφίμων
  • Εμπειρία σε ανάλογο χώρο, τουλάχιστον 2 ετών
  • Γνώστης ISO FSSC22000
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ και προγραμμάτων OFFICE
  • Ικανότητα να συνεργάζεται αποτελεσματικά
  • Οργάνωση
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Δυνατότητα αυτόνομης προσέλευσης στον χώρο εργασίας (κάτοχος Ι.Χ.)

Παροχές

  • Πλήρης και μόνιμη απασχόληση
  • Αποδοχές αναλόγως προσόντων και εμπειρίας
  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρίες εξέλιξης