Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

07/09/2020

Πωλητής / Πωλήτρια σε παντοπωλείο τροφίμων

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ζητείται Πωλητής / Πωλήτρια από κατάστημα με είδη διατροφής (παντοπωλείο) στην Ανατολική Θεσσαλονίκη.

Απαραίτητη η προϋπηρεσία σε πωλήσεις: Η προϋπηρεσία στις πωλήσεις κρίνεται απαραίτητη (τουλάχιστον 1-2 χρόνια). Χωρίς προϋπηρεσία το βιογραφικό δεν θα λαμβάνεται υπόψην.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Βασικός ρόλος της θέσης είναι η προώθηση των προϊόντων διατροφής (τυριά,αλλαντικά,ζυμαρικά,σάλτσες κ.α), ο έλεγχος της αποθήκης καθώς και η διατήρηση - ανάπτυξη σχέσεων εμπιστοσύνης και αξιοπιστίας με τους πελάτες.

Αρμοδιότητες

  • Πώληση και προώθηση προϊόντων διατροφής
  • Κοπή αλλαντικών-τυριών
  • Οργάνωση ραφιών-αποθήκης-απογραφές
  • Καθαριότητα καταστήματος
  • Χειρισμός ταμειακής μηχανής
  • Διατήρηση, ανάπτυξη σχέσης εμπιστοσύνης με νέους και υφιστάμενους πελάτες, προσέλκυση νέων πελατών.
Σπαστό ωράριο 1 φορά την εβδομάδα, τις υπόλοιπες μέρες συνεχές ωράριο.

*Απαραίτητη φωτογραφία διαφορετικά δεν θα λαμβάνεται υπόψιν το βιογραφικό!

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε πωλήσεις (απαραίτητη!)
  • Γνώση χρήσης μηχανήματος κοπής αλλαντικών (θα εκτιμηθεί)
  • Επιθυμητή γνώση χειρισμού ταμειακής μηχανής
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Υπευθυνότητα
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα προώθησης προϊόντων

Παροχές

  • Ικανοποιητικός μισθός
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Ασφάλιση
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας