Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/6/2021

ΛΟΓΙΣΤΗΣ

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα και στην Κύπρο. Με περισσότερο από 45 χρόνια εμπειρίας, εξειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις σε όλους τους κλάδους της οικονομίας.

Για λογαριασμό ανώνυμης εταιρείας που κατέχει ηγετική θέση στον κλάδο  της διαχείρισης απορριμμάτων και της ανακύκλωσης στη Βόρεια Ελλάδα και έδρα στη δυτική Θεσσαλονίκη, αναζητείται:

Λογιστής (Ref. 5588/ACC/RS/GR)

Κύριες Αρμοδιότητες:
  • Καθημερινή καταχώριση και έλεγχος λογιστικών εγγραφών βιβλίων Γ' κατηγορίας
  • Συμφωνίες πελατών, προμηθευτών και λοιπών λογαριασμών
  • Παρακολούθηση των τραπεζικών λογαριασμών και δανειακών υποχρεώσεων της εταιρίας
  • Κλείσιμο μηνός και συμμετοχή στην έκδοση περιοδικών δηλώσεων
  • Συμμετοχή στην προετοιμασία για τη σύνταξη του Ισολογισμού και την κατάρτιση φορολογικών δηλώσεων και ΦΠΑ
  • Διαχείριση μισθοδοσίας προσωπικού και υποβολή́ των απαραίτητων καταστάσεων στις αρμόδιες υπηρεσίες
  • Υποστήριξη σε όλο το φάσμα εργασιών του λογιστηρίου

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:
  • Πτυχιούχος ΑΕΙ/ΤΕΙ Λογιστικής ή Οικονομικής Κατεύθυνσης
  • Τουλάχιστον 5 έτη προϋπηρεσία σε θέση Λογιστή σε ανώνυμη εταιρεία με βιβλία Γ’ κατηγορίας
  • Πολύ καλή γνώση ΕΛΠ, ΚΦΕ (φυσικών και νομικών), ΚΦΔ, ΦΠΑ, μισθοδοσίας
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση εφαρμογών MS Office. Εξοικείωση στο χειρισμό μηχανογραφικών εφαρμογών ERP, ιδανικά της Softone
  • Ανεπτυγμένες οργανωτικές δεξιότητες και πολύ καλή διαχείριση χρόνου
  • Συνέπεια, προσαρμοστικότητα, υπευθυνότητα και ακεραιότητα
  • Συνδυαστική σκέψη και έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Ομαδικό πνεύμα και εξαιρετικές ικανότητες επικοινωνίας

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό μισθό
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.