Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

05/07/2017

Account Manager – Sales Consultant

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρία μας είναι μια ταχύτατη αναπτυσσόμενη εταιρία που δραστηριοποιείται στη Μέτρηση Ικανοποίησης Πελατών σε πραγματικό χρόνο με τη χρήση Tablet και κινητών συσκευών. Μέσω της πλατφόρμας γίνεται καλύτερη χαρτογράφηση των πελατών της επιχείρησης. Με την χρήση των αποτελεσμάτων των ερευνών δίνεται κατεύθυνση για τις δράσεις που πρέπει να ακολουθήσουν οι επιχειρηματίες για την βιωσιμότητα και ανάπτυξη της επιχείρησης.

Η εταιρία αναζητεί για τα γραφεία της Αθήνας : Account Manager – Sales Consultant

Αρμοδιότητες

  • Ανάπτυξη νέου πελατολογίου
  • Πώληση των προϊόντων και λύσεων σε υπάρχοντες και δυνητικούς πελάτες στους κλάδους τουρισμού και εστίασης
  • Προετοιμασία Προσφορών προς δυνητικούς πλάτες σε συνεργασία με άλλα τμήματα της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο TEI/ΑΕΙ) θετικής κατεύθυνσης
  • Τουλάχιστον (2) Διετή εμπειρία στους κλάδους τουρισμού και εστίασης
  • Καλή Γνώση Πληροφορικής (Web και mobile apps)
  • Πολύ καλό επίπεδο αγγλικών σε γραπτό και προφορικό λόγο
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Οργανωτική συμπεριφορά, συνδυαστική γνώση, μεθοδικότητα και συνέπεια
  • Άνετη και αποδοτική επικοινωνία με πελάτες / συνεργάτες
  • Επικοινωνιακή ευχέρεια, προσαρμοστικότητα και ομαδικότητα
  • Επαγγελματισμό, οργάνωση και υπευθυνότητα
  • Ικανότητα ιεράρχησης και επίτευξης στόχων
  • Ευχέρεια μετακινήσεων (εντός Ελλάδας)
  • Ικανότητες έρευνας αγοράς / ανταγωνισμού, πωλήσεων και υπηρεσιών
  • Ικανότητα διατήρησης και ανάπτυξης πελατολογίου (ανανεώσεις, προσέγγιση νέων πελατών, τήρηση όρων συμβάσεων, εισπραξιμότητα, διαπραγματευτικές ικανότητες)

Παροχές

  • Μηνιαίο βασικό μισθό
  • Μηνιαία έξοδα κίνησης και επικοινωνίας
  • Bonus παραγωγικότητας και επίτευξης στόχων
  • Εκπαίδευση υψηλού επιπέδου
  • Προοπτικές εξέλιξης σε άριστο περιβάλλον εργασίας