Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/01/2021

Υπεύθυνος Αποθήκης

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ζητείται Υπεύθυνος Αποθήκης από εμπορική εταιρεία στη Χαλκηδόνα, η οποία δραστηριοποιείται στο χονδρικό εμπόριο σιτηρών και πρώτων υλών ζωοτροφής.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Οι αρμοδιότητες της θέσης είναι:
  • Η φυσική και ηλεκτρονική παρακολούθηση των ειδών που διακινούνται προς παραγωγή και πελάτες
  • Η ασφαλής φόρτωση και εκφόρτωση των προϊόντων και η αποθήκευσή τους
  • Προετοιμασία παραγγελιών (Picking-Packing/πακετοποίηση)
  • Η τροφοδοσία των γραμμών παραγωγής
  • Η προετοιμασία των αιτήσεων αγοράς και η παραλαβή των αντίστοιχων ειδών
  • Διασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας της αποθήκης
  • Η επιμέλεια και η ασφάλεια των χώρων της αποθήκης
  • Οργάνωση αποθήκης, έλεγχος-απογραφή αποθεμάτων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επαγγελματικό δίπλωμα Γ’ κατηγορίας.
  • Γνώση χειρισμού περονοφόρου οχήματος (κλαρκ) & άδεια χειριστή κλαρκ.
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση.
  • Απολυτήριο λυκείου.
  • Ικανότητες συνεργασίας & επικοινωνίας .
  • Άριστη διαχείριση χρόνου και προγραμματισμού εργασιών.
  • Επαγγελματισμός & συνέπεια.
  • Ομαδικό πνεύμα, ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών και επίλυσης προβλημάτων
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Παροχές

  • Ικανοποιητικός μισθός
  • Πλήρες πακέτο ασφάλισης
  • Προοπτικές εξέλιξης