Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/03/2020

Product Manager

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΧΑΛΑΝΔΡΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Novatron A.E. διευρύνοντας τις εργασίες της αναζητά προς άμεση πρόσληψη ένα στέλεχος με καθήκοντα Product Manager συστημάτων τεχνολογίας.

Η Novatron AE λειτουργεί από το 2002 με έδρα το Χαλάνδρι. Είναι από τους κορυφαίους διανομείς στον τομέα της, ενώ διαθέτει μια εξαιρετικά μεγάλη γκάμα προϊόντων παρέχοντας λύσεις στους ακόλουθους τομείς:
  • Λύσεις AUTO ID και συστήματα λιανικής πώλησης.
  • Συστήματα εκτύπωσης πλαστικών καρτών.
Βασική φιλοσοφία στη Novatron A.E. είναι η ανάπτυξη της εταιρείας μέσω της προσήλωσης μας στην καλύτερη δυνατή υποστήριξη των πελατών μας.

Περιγραφή Θέσης

Ως Product Manager τα καθήκοντα σας θα είναι:

  • Ανάπτυξη των πωλήσεων των προϊόντων με βέλτιστη διαχείριση του αποθέματος
  • Καθημερινή επαφή με τους οίκους που αντιπροσωπεύει η εταιρεία.
  • Συνεργασία με το τμήμα πωλήσεων με στόχο την βέλτιστη προώθηση των προϊόντων στην Ελληνική αλλά και στην Ευρωπαϊκή αγορά.
  • Συναντήσεις με σημαντικούς πελάτες με στόχο την επίτευξη συμφωνιών αλλά και την απόκτηση γνώσης της αγοράς.
  • Δημιουργία υποστηρικτικού υλικού για το τμήμα πωλήσεων.
  • Στενή συνεργασία με άλλα τμήματα της εταιρείας με στόχο τον έγκαιρο εντοπισμό πιθανών αδυναμιών και την αντιμετώπιση τους.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ θετικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε πωλήσεις πληροφορικής ή τεχνολογικών προϊόντων
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Δομημένη κρίση και αναλυτική σκέψη
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες υποψήφιους)

Παροχές

Τι προσφέρουμε
  • Εργασία σε ένα σύγχρονο και οργανωμένο περιβάλλον
  • Ελκυστικές αποδοχές και αξιόλογες δυνατότητες εξέλιξης
  • Bonus πέραν του μισθού
  • Συνεχής εκπαίδευση προκειμένου να ανταπεξέλθετε στις προκλήσεις της θέσης και να ενσωματωθείτε στη φιλοσοφία της εταιρίας μας