Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/04/2017

Υπάλληλος Λογιστηρίου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος του Ομίλου ICAP, του μεγαλύτερου Ομίλου Παροχής Υπηρεσιών προς Επιχειρήσεις στη Νότιο-Ανατολική Ευρώπη. Με περισσότερο από 40 χρόνια εμπειρίας, εξειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή εισαγωγικού και μεσαίου επιπέδου στελεχών βάσει των αναγκών των πελατών μας.

Για λογαριασμό ανώνυμης εμπορικής εταιρείας με έδρα στην περιοχή του Καλοχωρίου (δίπλα στην Εθνική οδό), αναζητούμε Υπάλληλο Λογιστηρίου.

Βασικά καθήκοντα:

  • Διαχείριση μισθοδοσίας
  • Εμπορική διαχείριση και καταχώριση λογιστικών εγγραφών
  • Ταμειακή διαχείριση, τράπεζες, αξιόγραφα
  • Επικοινωνία και συνεργασία με αλλά τμήματα και προμηθευτές
  • Σύνταξη και κατάθεση καταστάσεων Φ.Μ.Υ.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ οικονομικής/λογιστικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία 5 ετών σε αντίστοιχη θέση, ιδανικά σε εμπορική εταιρία με βιβλία Γ' κατηγορίας
  • Απαραίτητη η γνώση προγράμματος μισθοδοσίας (ιδανικά της Epsilon Net)
  • Πολύ καλές γνώσεις φορολογικής-λογιστικής νομοθεσίας, Φ.Π.Α., Κ.Β.Σ, εργατικής νομοθεσίας
  • Πολύ καλή γνώση προγραμμάτων μηχανογραφημένης λογιστικής, Word, Excel, internet, email
  • Γνώση Αγγλικών
  • Υπευθυνότητα, συνέπεια, ομαδικό πνεύμα, διάθεση για ανάπτυξη και εξέλιξη
  • Πελατοκεντρική νοοτροπία

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει άριστο περιβάλλον εργασίας και αποδοχές αναλόγως προσόντων.

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.