Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

2/5/2018

PHP Developer (Rotterdam)

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη Ολλανδία
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Σου αρέσει να γράφεις κώδικα; Είσαι περίεργος για καινούργια πράγματα; Θα ήθελες να δουλέψεις και να ζήσεις στην Ολλανδία και συγκεκριμένα στο Rotterdam; Ενδιαφέρεσαι; Μην διστάσεις να επικοινωνήσεις σήμερα μαζί μας!

Δεν προσφέρουμε remote θέσεις και δε χρησιμοποιούμε recruiters.

Περιγραφή θέσης εργασίας - PHP Developer (Rotterdam)

Η εταιρεία μας προσφέρει e-commerce λύσεις, online πλατφόρμες, web applications και εταιρικές ιστοσελίδες. Συνεργαζόμαστε με μεγάλες εταιρίες όπως η Mercedes Benz, αλλά και μικρομεσαίες επιχειρήσεις και start-ups.

Έχουμε ορισμένες βασικές αξίες και θα επιτύχεις εάν τις ακολουθήσεις

  • Στοχεύουμε στο 10/10 όσον αφορά την ικανοποίηση των πελατών μας
  • Ο στόχος των πελατών μας είναι και δικός μας στόχος, τους κάνουμε ηγέτες της online αγοράς
  • Εργαζόμαστε ως ομάδα για την επίτευξη του στόχου μας
  • Είμαστε περίεργοι, οπότε συνεχώς αναζητούμε νέα εργαλεία και τεχνολογίες

Αρμοδιότητες

  • Εργασία στο γραφείο μας στο Ρότερνταμ ή στα γραφεία των πελατών μας εφόσον είναι απαραίτητο για το κάθε Project
  • Εργασία σε ομάδα για να αναπτύξει συμπαγείς, επεκτάσιμες και αξιόπιστες ιστοσελίδες, πλατφόρμες, web-shops και web-εφαρμογές
  • Σχεδίαση, ανάπτυξη και έλεγχος PHP κώδικα εντός και εκτός Symfony και/ή περιβάλλον OroCommerce
  • Διασφάλιση ότι ακολουθείται η διαδικασία ανάπτυξης
  • Διασφάλιση ποιότητας στον πηγαίο κώδικα και στο τελικό προϊόν
  • Μερικές εργασίες περιλαμβάνουν συνεισφορά σε:
  • Εκτίμηση για συντήρηση ή νέα έργα
  • Προσδιορισμός απαιτήσεων έργου
  • Δημιουργία της λίστα εργασιών ανάπτυξης
  • Δημιουργία τεχνικής τεκμηρίωσης

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα και δεξιότητες:

  • Καλή γνώση της Αγγλικής ή της Ολλανδικής γλώσσας
  • Εμπειρία με  *NIX systems
  • Object oriented PHP (PHP7), αλλά και legacy PHP5
  • Εξοικίωση με database and search systems (MySQL/ElasticSearch είναι συν)
  • HTML5, CSS3, JavaScript
  • Εμπειρία με MVC Framework όπως Symfony/Laravel
  • RESTful API Services
  • Γνώση για OroCommerce θεωρείται plus
  • Continuous Delivery, GitLab, Jenkins κ.α.
  • Git and Repository Management
  • Docker, Containerization and Orchestration
  • “Keeps code DRY, isn't afraid to KISS and knows when YAGNI!”

Επιθυμητά προσόντα και ικανότητες του ιδανικού υποψηφίου

  • Έχει πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας
  • Στοχεύει σε πλήρη ικανοποίηση πελατών
  • Εστιάζει στην καθοδήγηση: την παρέχει, λαμβάνει και την ενθαρρύνει για τον εαυτό του και την ομάδα.
  • Ενδιαφέρεται για συνδρομές, e-commerce, mobile εμπειρίες και οικονομικά προϊόντα
  • Μπορεί να αποδώσει σε ένα απαιτητικό περιβάλλον και έχει την ικανότητα να είναι αυτόνομος αν χρειαστεί
  • Έχει πάθος για την τεχνολογία
  • Open source contributions είναι υπέρ/συν

Παροχές

Αρχικός Μισθός

  • Εξαρτάται από τα προσόντα και χρόνια εμπειρίας του υποψήφιου.