Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/01/2023

Προϊστάμενος Βάρδιας Παραγωγής

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΚΡΥΟΝΕΡΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η SIKA HELLAS ABEE, αναζητεί ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟ ΒΑΡΔΙΑΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ, για την Κεντρική Μονάδα Παραγωγής στις εγκαταστάσεις της στο Κρυονέρι Αττικής.

Eργασιακά καθήκοντα - Κύριες Αρμοδιότητες Ρόλου
Η θέση αναφέρεται στον Προϊστάμενο Παραγωγής

  • Ορθή διαχείριση / εκτέλεση προγράμματος παραγωγής
  • Εξασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας της γραμμής παραγωγής της βάρδιας
  • Οργάνωση βάρδιας και ανάθεση εργασιών
  • Τήρηση ποιοτικών κριτηρίων των παραγόμενων προϊόντων, καθώς και των κανόνων υγιεινής & ασφάλειας, καθαριότητας χώρου και ασφάλειας εργαζομένων στη βάρδια
  • Πρόταση διορθωτικών ενεργειών για τη βελτίωση των διεργασιών και απόδοσης της γραμμής παραγωγής
  • Εξασφάλιση ορθής χρήσης και καλής κατάστασης του βιομηχανικού εξοπλισμού
  • Συμμετοχή στις εργασίες προληπτικής συντήρησης του εξοπλισμού
  • Παραλαβή Α’ Υλών και υλικών συσκευασίας στο χώρο παραγωγής και εφαρμογή δειγματοληπτικών ελέγχων καταλληλόλητας προϊόντων

Απαραίτητα Προσόντα

Τυπικά Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ ή μέσης Τεχνικής Σχολής (ηλεκτρολόγου ή μηχανολόγου μηχανικού)
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Καλή χρήση Η/Υ (Word, Excel, Outlook) και ιδανικά εμπειρία στη χρήση συστημάτων ERP

Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Εργατικότητα και συνέπεια
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Διαχείριση ομάδας
  • Μεθοδικότητα : Διαχείριση χρόνου εργασίας, επίλυση προβλημάτων και προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Προσαρμοστικότητα, ευστροφία και γρήγορη εξοικείωση σε νέο περιβάλλον εργασίας
  • Όρεξη για δουλειά, προθυμία (hands on) και επιδεξιότητα στα χέρια
  • Ομαδικότητα και συνεργασία

Εμπειρία :

  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε βιομηχανικές παραγωγικές μονάδες
  • Εργασίες στην κατασκευή

Παροχές

Προσφέρουμε

  • Μόνιμη εργασία αορίστου χρόνου, πλήρους απασχόλησης
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών συμπεριλαμβανομένου Bonus απόδοσης
  • Πρόσθετη ιδιωτική ιατροφαρμακευτική περίθαλψη
  • Δυνατότητα εξέλιξης σε ένα δυναμικό και συνεχώς αναπτυσσόμενο Διεθνή Όμιλο
  • Ευχάριστο και ανθρώπινο εργασιακό περιβάλλον Ειδική Επισήμανση
  • Θα προτιμηθούν οι κάτοικοι Βόρειας - Βορειοανατολικής Αττικής
  • Δυνατότητα εργασίας σε κυλιόμενο πενθήμερο ωράριο (βάρδιες)