Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/8/2022

Υπάλληλος τμήματος εξαγωγών

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία Sidapharm PC που ειδικεύεται στην εμπορία και παραγωγή οφθαλμολογικών ειδών ζητά υπάλληλο γραφείου για το Τμήμα Εξαγωγών για τα κεντρικά της γραφεία στην Ανατολική Θεσσαλονίκη.

Αρμοδιότητες:
  • Διαχείριση αλληλογραφίας με πελάτες του εξωτερικού και επίλυση προβλημάτων
  • Προετοιμασία και σύνταξη προσφορών
  • Υποστήριξη και εξυπηρέτηση του υφιστάμενου πελατολογίου
  • Εφαρμογή διαδικασίας εξαγωγής σε συντονισμό με το τμήμα logistics.
  • Διεύρυνση της πελατειακής βάσης στον τομέα ευθύνης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας (γραπτά / προφορικά), επιθυμητή η γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας κατά προτίμηση ισπανικά
  • Καλή γνώση συστημάτων ERP και CRM
  • Πολύ καλή γνώση Microsoft Office και ιδιαίτερα Excel
  • Ευχάριστη προσωπικότητα με ισχυρές οργανωτικές ικανότητες
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα διαχείρισης χρόνου, επικοινωνίας, οργάνωσης, εργασίας υπό πίεση.
  • Ικανότητα πολλαπλών εργασιών (multitasking).
  • Τουλάχιστον 2 χρόνια εμπειρία σε αντίστοιχη θέση.

Παροχές

  • 5νθημερη εργασία
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Ετήσιο μπόνους με βάση τους στόχους
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας