Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/1/2022

Υπάλληλο Υποδοχής (Receptionist)

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΜΠΑΛΙ ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ | ΡΕΘΥΜΝΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Κύρια Καθήκοντα
  • Υποδοχή των πελατών και ικανοποίηση των απαιτήσεων τους με αποτελεσματικό τρόπο
  • Διεκπεραίωση αφίξεων και αναχωρήσεων των πελατών
  • Λήψη στοιχείων πελατών με υπευθυνότητα και εχεμύθεια
  • Διαχείριση του τηλεφωνικού κέντρου
  • Αποτελεσματική αντιμέτωπιση τυχόν προβλημάτων και άμεση εξεύρεση λύσεων
  • Ικανότητα στην παροχή ποικίλων πληροφοριών που σχετίζονται με το ξενοδοχείο
  • Εφαρμογή της πολιτικής της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 έτη σε αντίστοιχη θέση
  • Εξαιρετική χρήση της αγγλικής γλώσσας
  • Γνωση Γαλλικης γλωσσας
  • Άριστη γνώση χειρισμού ξενοδοχειακού λογισμικού  H/Y, άριστη γνώση τήρησης ταμείων
  • Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας
  • Δεξιότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Ευγενία, συνέπεια και πνεύμα ομαδικής εργασίας
  • Πιστοπιοιτηκό εμβολιασμού Covid

Παροχές

  • Διαμονή και διατροφή
  • Φιλικό περιβάλλον εργασίας.
  • Προοπτική μακροχρόνιας συνεργασίας.
  • Πλήρη μισθό, ένσημα, αλλά και όλες τις νόμιμες αποζημιώσεις στο τέλος της σεζόν.
  • Bonus