Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

02/06/2023

Λογιστής / Λογίστρια

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΝΕΑ ΣΑΝΤΑ | ΚΙΛΚΙΣ

Ζητείται Λογιστής από βιομηχανική εταιρεία με έδρα στην Ν. Σάντα Κιλκίς.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Συμμετοχή στο σύνολο των εργασιών του λογιστηρίου
  • Εποπτεία της ορθής απεικόνισης των λογιστικών γεγονότων
  • Εμπορικής και Λογιστικής διαχείρισης Σύνταξη δηλώσεων ΦΠΑ , Παρακρατούμενων Φόρων , Intrastat, VIES κ.λπ.
  • Υποστήριξη και διεκπεραίωση λογιστικών εργασιών τέλους χρήσης
  • Συντονισμός και εποπτεία των μηνιαίων ελέγχων του λογιστηρίου
  • Συνεργασία για την επίλυση τυχόν προβλημάτων από την εφαρμογή των Μy Data)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Καλή γνώση λογιστικής εταιρειών
  • Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ Οικονομικής κατεύθυνσης, Διοίκησης Επιχειρήσεων
  • Απαραίτητη Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή εφαρμογή MS Office και συστημάτων ERP (προτίμηση Atlantis)
  • Γνώση στα ΕΛΠ, ΚΦΕ και ΦΠΑ
  • Iκανότητα συνεργασίας και επικοινωνίας Διοικητικές ικανότητες

Παροχές

  • Μισθωτή θέση πλήρους απασχόλησης
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές, βάσει προσόντων
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Μεταφορά με λεωφορεία της επιχείρησης