Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/7/2022

Υπάλληλος Κρατήσεων (Reservations)

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΠΑΤΜΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Το ξενοδοχείο 5* PATMOS AKTIS
που βρίσκεται στην Πάτμο
αναζητά για την τουριστική περίοδο 2022:

Υπάλληλο Κρατήσεων (Reservations)

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Επικοινωνία με αιτήματα πελατών αναφορικά με κρατήσεις, ακυρώσεις και παροχή πληροφοριών σχετικά με το κατάλυμα και τις υπηρεσίες που προσφέρει.
  • Διαχείριση πληρωμών κατά την άφιξη/αναχώρηση των πελατών
  • Διαχείριση καθημερινού πλάνου κρατήσεων και διαθεσιμότητας.
  • Καθημερινή επικοινωνία με το τμήμα υποδοχής για σωστή πληροφόρηση αναφορικά με αφίξεις, αναχωρήσεις και ακυρώσεις
  • Τακτική και σωστή ενημέρωση αρχείου

Απαραίτητα Προσόντα

Απαιτούμενα προσόντα – δεξιότητες:
  • Επιθυμητό πτυχίο τουριστικής / ξενοδοχειακής σχολής
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών ως Reservation agent σε αντίστοιχη μονάδα 4* ή 5*αστέρων
  • Άριστη γνώση Η/Υ καθώς και γνώση ξενοδοχειακού προγράμματος
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας (γνώση άλλης γλώσσας θα εκτιμηθεί)
  • Άψογη συμπεριφορά και επαγγελματική εμφάνιση
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία και στις διαπροσωπικές σχέσεις

Παροχές

Η εταιρία μας προσφέρει:
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Διαμονή και διατροφή
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης

Διαχειριζόμαστε όλες τις αιτήσεις με απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Αποστολή βιογραφικών & αιτήσεων με πρόσφατη φωτογραφία.