Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

3/12/2021

Collection Agent

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα. Εξειδικεύεται στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις.

Για λογαριασμό μεγάλης νομικής εταιρείας, που συνεργάζεται με κορυφαίους ομίλους στους τομείς των χρηματοπιστωτικών υπηρεσιών, των media, του Real Estate, των κατασκευών, της ενέργειας κ.α. και στα πλαίσια περαιτέρω ανάπτυξης της δραστηριότητάς της, αναζητούμε συνεργάτες για τηλεφωνική διαχείριση ληξιπρόθεσμων απαιτήσεων:

Collection Agent (Ref.5449/CA/RS/GR)

Ενδεικτικές Αρμοδιότητες:
  • Τηλεφωνική ενημέρωση σχετικά με την ύπαρξη ληξιπρόθεσμων οφειλών
  • Ενημέρωση και καθοδήγηση των οφειλετών σχετικά με τις πιθανές ενέργειες
  • Αξιολόγηση και διαπραγμάτευση πιθανών προτάσεων των οφειλετών  για εξόφληση, καθώς και αιτήματα για διακανονισμό των ληξιπρόθεσμων οφειλών, σύμφωνα με τις διαδικασίες της εταιρείας
  • Πλήρη και αξιόπιστη ενημέρωση των διαχειριστικών συστημάτων της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:
  • Απόφοιτος/η ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση για τουλάχιστον 1 έτος
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ και των προγραμμάτων του Office (word & excel). Επιθυμητή η πιστοποίηση ECDL
  • Πολύ καλός χειρισμός της Αγγλικής γλώσσας. Η γνώση δεύτερης γλώσσας θα συνεκτιμηθεί
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη στόχων και εργασιακή συνέπεια
  • Οργανωτικές ικανότητες, μεθοδικότητα και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Δυναμική προσωπικότητα και ικανότητα απόδοσης υπό συνθήκες πίεσης

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus επίτευξης στόχου και παραγωγικότητας
  • Ομαδικό πρόγραμμα ιδιωτικής ασφάλισης
  • Διαρκή εκπαίδευση
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Δυνατότητα ανέλιξης

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.