Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

08/01/2020

Υπάλληλος Τμήματος Εξαγωγών

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ελληνική Βιομηχανική Εταιρία επιθυμεί την άμεση στελέχωση του τμήματος εξαγωγών.

Τίτλος θέσης- Υπάλληλος Τμήματος Εξαγωγών

Περιγραφή Θέσης

  • Επικοινωνία με πελάτες του εξωτερικού με σκοπό την επίτευξη στόχου πωλήσεων
  • Συντονισμός & οργάνωση παραγγελιών - παραδόσεων
  • Παρακολούθηση αποθεμάτων προϊόντων
  • Διαχείριση & επίλυση θεμάτων του πελατολογίου με ταχύτητα & επαγγελματισμό
  • Ενημέρωση συστημάτων & δημιουργία reports
  • Δυνατότητα πολλαπλών εργασιών
  • Γνώση διαδικασιών εξαγωγών
  • Συνεργασία με ναυτιλιακές & μεταφορικές εταιρίες καθώς και με εκτελωνιστές

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 έτη σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση χρήσης Windows/Microsoft Office
  • Aνεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας & οργάνωσης
  • Ευχάριστη προσωπικότητα
  • Έμφαση στην λεπτομέρεια και προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Δυνατότητα ταξιδίων στο εξωτερικό
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας- Γνώση Γαλλικής ή άλλης γλώσσας θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Μεταφορικό μέσο

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Διαρκής επαγγελματική εκπαίδευση