Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

05/05/2021

Υπεύθυνος Marketing

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H MACON A.T.E.E., μία από τις μεγαλύτερες εταιρίες στον χώρο των δομικών υλικών με έδρα τη Θεσσαλονίκη, αμιγώς ελληνική από το 1968, εισάγει, διανέμει και υποστηρίζει τεχνολογικά προηγμένα δομικά υλικά και συστήματα για λειτουργικά και αισθητικά αναβαθμισμένες κατασκευές.

Αναζητούμε Υπεύθυνο Marketing με έδρα τη Θεσσαλονίκη.

Αρμοδιότητες:
  • Διαχείριση συνολικής εικόνας της επιχείρησης
  • Σχεδιασμός, ανάλυση και διαχείριση ενεργειών Digital Marketing. (Συγγραφή κειμένων, ανάλυση KPIs, newsletters, διαχείριση εταιρικής ιστοσελίδας, ανάλυση ενεργειών SEO και Adwords)
  • Σχεδιασμός ενεργειών και στόχων εταιρικών εντύπων, καταλόγων και προωθητικών ενεργειών
  • Συγγραφή και επιμέλεια όλων των κειμένων για τη σωστή εταιρική εικόνα
  • Πραγματοποίηση έρευνας αγοράς και ανταγωνισμού
  • Ανάληψη διαφόρων ενεργειών και διοικητικών εργασιών για την εύρυθμη λειτουργία τμημάτων της επιχείρησης
  • Παροχή υποστήριξης και οργάνωσης προωθητικών ενεργειών σε συνεργασία με τη Διοίκηση πωλήσεων.
  • Οργάνωση και παρακολούθηση όλων των ψηφιακών μέσων της επιχείρησης για την σωστή ανάλυση των λειτουργιών του τμήματος Marketing
  • Παρακολούθηση και ανάλυση ενεργειών CRM και FSM για τη σωστή ανάλυση ενεργειών του τμήματος marketing
  • Ανάλυση στατιστικών καταστάσεων πωλήσεων για τη σωστή ανάπτυξη νέων εργαλείων marketing
  • Υποστήριξη – back-up πωλήσεων
  • Διαχείριση Fleet Management
  • Υποστήριξη του HR – Διαχείριση Ανθρώπινου Δυναμικού τμήματος

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος Α.Ε.Ι./Τ.Ε.Ι Marketing, Οικονομικών Επιστημών, Διοίκησης Επιχειρήσεων
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Προχωρημένη γνώση Η/Υ (Windows, Microsoft Office, CRM, ERP)
  • Οργανωτικές ικανότητες
  • Αναλυτική σκέψη και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Διαθεσιμότητα για επαγγελματικά ταξίδια στην Ελλάδα
  • Γνώσεις ΙΤ λειτουργιών θα θεωρηθεί έξτρα προσόν

Παροχές

  • Κινητό τηλέφωνο
  • Φορητός υπολογιστής
  • Εξαιρετικό περιβάλλον
  • Δυνατότητες εξέλιξης