Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/6/2017

Logistics Manager (Κωδ.θέσης722/72082)

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2008, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, γνωστής εταιρίας που δραστηριοποιείται στον χώρο του τροφίμου, αναζητά ένα δυναμικό άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Logistics Manager

Περιγραφή Θέσης

·      Συντονισμός, έλεγχος και διαχείριση της ομαλής λειτουργίας της αποθήκης

·      Παρακολούθηση και βελτιστοποίηση των διαδικασιών λειτουργίας και διακίνησης των εμπορευμάτων

·      Διασφάλιση εισερχόμενων και εξερχόμενων εμπορευμάτων και αποθεμάτων

·      Οργάνωση δρομολογίων του στόλου της εταιρίας

·      Ποιοτικός έλεγχος και καταγραφή νέων κωδικών

·      Προγραμματισμός και διεξαγωγή της διανομής

·      Διατήρηση και βελτίωση των συνεργασιών

Απαραίτητα Προσόντα

·      Απόφοιτος/η Οικονομικών, ιδανικά σπουδές στον τομέα των Logistics

·      Επιθυμητή προϋπηρεσία τουλάχιστον πέντε (5) ετών σε αντίστοιχη θέση

·      Γνώση χειρισμού προγραμμάτων ERP, CRM , WMS

·      Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office

·      Διοικητικές και συντονιστικές ικανότητες, πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας

Παροχές

·      Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

·      Σύγχρονο και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον