Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/05/2020

Γραφίστας/στρια (έδρα Θεσσαλονίκη)

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης.
H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, γνωστής εταιρείας που δραστηριοποιείται στον χώρο του φαρμάκου, αναζητά ένα (1) δυναμικό άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης
• Δημιουργία και σχεδίαση εταιρικού επικοινωνιακού υλικού on-line (promo campaigns, web banners, animated video)
• Δημιουργία και σχεδίαση του εταιρικού επικοινωνιακού υλικού off-line (κατάλογοι, φυλλάδια, έντυπα εταιρικής επικοινωνίας
• Διαχείριση και παρακολούθηση γραφιστικών εργασιών
• Επαγγελματικός σχεδιασμός εντύπων και προωθητικού υλικού
• Διαχείριση και παρακολούθηση των εταιρικών Social Media
• Έρευνα και ενημέρωση για τις εξελίξεις στον χώρο του Digital Marketing
• Συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Γραφιστικής/ Εφαρμοσμένων Τεχνών
• Τουλάχιστον (1) έτος προϋπηρεσίας σε αντίστοιχη θέση
• Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
• Άριστη γνώση Adobe Creative Suite, Photoshop, Illustration, In Design, Premiere Pro, HTML, Gif’s, Infographics
• Απαραίτητη γνώση Digital Marketing
• Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
• Προθυμία, ομαδικότητα και επαγγελματισμός

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας