Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/9/2022

Payroll Assistant

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη 25 ΧΛΜ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΙΛΚΙΣ, ΒΙΠΑ ΑΓΙΟΥ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

H ELVIAL είναι μία ελληνική εταιρία η οποία δραστηριοποιείται στην αγορά διέλασης αλουμινίου για περισσότερα από 30 χρόνια.

Με ένα πολυάριθμο τμήμα R & D και εξειδικευμένο προσωπικό έμπειρων μηχανολόγων και αρχιτεκτόνων καταφέρνει να αναπτύσσει παγκόσμιες καινοτομίες και να θέτει νέα πρότυπα στα αρχιτεκτονικά συστήματα αλουμινίου.

Με Διεθνή παρουσία σε περισσότερες από 30 χώρες και εξαγωγική δραστηριότητα που φτάνει το 70% η ELVIAL αποτελεί στρατηγικό συνεργάτη πολλών καταξιωμένων επιχειρήσεων αλουμινίου στην Ευρώπη προσφέροντας λύσεις υψηλών απαιτήσεων στην παραγωγή βιομηχανικών προφίλ.

Με το βλέμμα της στραμμένο στο μέλλον, ακολουθεί με μεγάλη προσήλωση ένα μακρόπνοο σχέδιο ανάπτυξης έχοντας πάντα στο κέντρο της τον άνθρωπο και τις ανάγκες του.

Λόγω της συνεχούς της ανάπτυξης αναζητά νέο συνεργάτη για το τμήμα HR.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Συλλογή και διαχείριση μηνιαίων στοιχείων μισθοδοσίας (απουσίες, υπερωρίες, αποχωρήσεις, μεταβολές, συμβάσεις, άδειες, ασθένειες, έκτακτες αμοιβές κ.λπ.)
  • Διαχείριση και ανάρτηση προσλήψεων, αποχωρήσεων, καταστάσεων προσωπικού, προγραμμάτων εργασίας, τηλεργασίας, δηλώσεων ειδικών εντύπων στο ΠΣ ΕΡΓΑΝΗ
  • Διαχείριση ωρομέτρησης, έλεγχος και εισαγωγή στο πρόγραμμα μισθοδοσίας
  • Συμμετοχή στον υπολογισμό, έκδοση και έλεγχο μισθοδοσίας
  • Εμπλοκή στην έκδοση αρχείων μισθοδοσίας SEPA
  • Μηνιαία έκδοση ασφαλιστικών και φορολογικών αρχείων και υποβολή στους αντίστοιχους φορείς
  • Παρακολούθηση των εξελίξεων της εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας, ενημέρωση και εφαρμογή αυτών
  • Επικοινωνία και εξυπηρέτηση εργαζομένων σχετικά με θέματα μισθοδοσίας και λοιπών αρμοδιοτήτων του τμήματος

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου:
  • Πτυχίο ΑΕΙ - ΤΕΙ Οικονομικής κατεύθυνσης ή Διοίκησης Επιχειρήσεων
  • Αντίστοιχη επαγγελματική εμπειρία 1– 2 έτη
  • Γνώση εργατικής νομοθεσίας
  • Άριστη γνώση εφαρμογών MS Office (Excel, Word, PowerPoint)
  • Αποτελεσματική διαχείριση χρόνου
  • Άριστες οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Υπευθυνότητα, εχεμύθεια, προσοχή στην λεπτομέρεια και επαγγελματική συνέπεια
  • Γνώση συστήματος μισθοδοσίας Εpsilonet θα εκτιμηθεί

Παροχές

H εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ολοκληρωμένα προγράμματα εκπαίδευσης
  • Ιδιωτική ασφάλιση υγείας
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Ευχάριστο και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Μεταφορά προσωπικού με εταιρικά λεωφορεία