Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

2/2/2023

Senior Business Consultant

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Εάν έχετε εμπειρία στη διαχείριση επενδυτικών σχεδίων και σε χρηματοδοτικά εργαλεία, θέλετε να αναπτυχθείτε επαγγελματικά σε μια σύγχρονη και ταχέως αναπτυσσόμενη εταιρία, σας ενδιαφέρει ιδιαίτερα το άριστο και ομαδικό περιβάλλον εργασίας και η ευελιξία, θέλετε να είστε στην αιχμή των καινοτομιών και της εξωστρέφειας, τότε περιμένουμε την αίτησή σας για αυτή τη θέση Senior Business Consultant!

Αρμοδιότητες :
  • Εκπόνηση οικονομοτεχνικών μελετών
  • Σύνταξη & υποβολή αιτήσεων υπαγωγής
  • Παρακολούθηση και ευρύτερη διαχείριση εγκεκριμένων επενδυτικών σχεδίων – προγραμμάτων
  • Ευθύνη της εντός προδιαγραφών υλοποίησης των έργων και επικοινωνία, καθοδήγηση & συνεργασία με τον Project Leader και με το λογιστήριο της εταιρείας
  • Σύνταξη εξαμηνιαίων αναφορών προόδου φυσικού και οικονομικού αντικειμένου του έργου
  • Επικοινωνία και συνεργασία με φορείς διαχείρισης, διαχειριστικές αρχές, Δ/νσεις Περιφερειών και Υπουργείου Ανάπτυξης & Επενδύσεων
  • Επικοινωνία και συνεργασία με τραπεζικά ιδρύματα στην Ελλάδα και στο εξωτερικό για τη χρηματοδότηση των έργων

Απαραίτητα Προσόντα

Εμπειρία & γνώσεις:
  • BSc Οικονομικής κατεύθυνσης ή Πολυτεχνείου, απαραίτητο
  • MSc Οικονομικής κατεύθυνσης, Διοίκησης Επιχειρήσεων, επιθυμητό
  • Επαγγελματική εμπειρία σχετική με σχεδιασμό, υποβολή και παρακολούθηση επενδυτικών σχεδίων, 2-4 έτη
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ, MS Office
  • Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας (γραπτός προφορικός λόγος)
Προσωπικά Χαρακτηριστικά:
  • Αναλυτικός και συνθετικός τρόπος σκέψης
  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων και εργασίας υπό πίεση και στενά περιθώρια
  • Υψηλές επικοινωνιακές ικανότητες
  • Οργανωτικότητα, μεθοδικότητα
  • Ικανότητα εργασίας εντός ομάδας και αυτόνομα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός μισθός
  • Παροχές επίτευξης στόχου
  • Άμεσες προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης εντός της εταιρίας
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας και συνεχής εκπαίδευση