Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/10/2018

Sales & Business Consultant

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η MASTER PLUS hr αναπτύσσεται συστηματικά και σταθερά. Για τις ανάγκες του Ομίλου μας, αναζητάμε

για τα κεντρικά μας γραφεία στην Γλυφάδα, ο οποίος θα ενταχθεί στην ομάδα μας και θα αναλάβει ρόλο, στον σχεδιασμό και στην υλοποίηση των τομέων Marketing & Sales.

Περιγραφή Θέσης

  • Δημιουργία νέων accounts πελατών σε κλάδους αιχμής οι οποίοι αποτελούν στρατηγική επιλογή μας.
  • Διάγνωση αναγκών των πελατών και σύνδεση αυτών με τις παρεχόμενες υπηρεσίες μας (Human Resources, Outsourcing Services, Consulting Services).
  • Ενίσχυση της εταιρικής εικόνας και των σχέσεων με τους πελάτες.
  • Υψηλό επίπεδο επαγγελματικής συμπεριφοράς, διαχείρισης και εξυπηρέτησης των πελατών.

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Για περισσότερες θέσεις εργασίας επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας www.masterplushr.eu και καταχωρίστε το βιογραφικό σας.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίων

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ Μεταπτυχιακό στη Διοίκηση Επιχειρήσεων/Οικονομικά ή σχετικά αντικείμενα σπουδών.
  • Εμπειρία ή εξειδίκευση σε ένα από τους τομείς των Human Resources, Outsourcing Services, Consulting Services.
  • Εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών στις B2B πωλήσεις και στην διαχείριση εταιρικών πελατών.
  • Υψηλό βαθμό κατανόησης των αναγκών των επιχειρήσεων.
  • Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας (γραπτό και προφορικό λόγο στα ελληνικά και αγγλικά).
  • Οργανωτικές ικανότητες, προσαρμοστικότητα σε αλλαγές και συνθήκες και θέληση για συνεργασία στα πλαίσια της ομάδας.

Παροχές

Παροχές Εταιρίας

  • Ανταγωνιστικό καθεστώς μισθού και bonus.
  • Δυναμικό εργασιακό περιβάλλον.
  • Συμμετοχή σε ομάδα ανθρώπων που πιστεύει στην καινοτομία και στις νέες ιδέες.
  • Συνεχείς ευκαιρίες κατάρτισης και βελτίωση γνώσεων και ικανοτήτων.