Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/06/2021

Ασφαλιστικός Σύμβουλος

Ασφαλιστικά - Real Estate

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Αναζητούμε δυνητικούς Ασφαλιστικούς Συμβούλους για το γραφείο μας.

Καθήκοντα και υποχρεώσεις του ασφαλιστικού συμβούλου:

  • Δημιουργεί και παρακολουθεί δυνητικούς πελάτες, προγραμματίζει ραντεβού, εντοπίζει τις ανάγκες των πελατών και προτείνει κατάλληλα προϊόντα
  • Κλείνει συμφωνίες με τους τρέχοντες υποψήφιους πελάτες
  • Υλοποιεί τους στόχους παραγωγής
  • Παρέχει υποστήριξη στους πελάτες με φιλικό, γρήγορο και ακριβή τρόπο
  • Φτιάχνει ένα δίκτυο επιχειρηματικών συστατικών σχέσεων
  • Βοηθάει τους πελάτες με σαφείς οδηγίες ώστε να διεκδικήσουν τις παροχές του συμβολαίου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας
  • Απολυτήριο δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, ιδανικά πτυχίο από ΑΕΙ
  • Γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Εξοικείωση στη χρήση Η/Υ
  • Άριστη συμπεριφορά, εργατικότητα και ενδιαφέρον για μάθηση/ αυτοβελτίωση

Παροχές

  • Μηνιαία χρηματοδότηση (για 2 έτη)
  • Μηνιαία αμοιβή προμηθειών
  • Αξιολόγηση και επιβράβευση της απόδοσης με bonus κάθε τρίμηνο
  • Εκπαίδευση από έμπειρους εκπαιδευτές
  • Σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης