Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/8/2022

Ergon House_Καμαριέρα

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Ζητείται Καμαριέρα για να αποτελέσει μέλος της ομάδας μας!

H Ergon Foods προσφέρει την ευκαιρία εργασίας σε ένα από τα πιο ενδιαφέροντα και καινοτόμα ξενοδοχειακά project στην Ελλάδα το Ergon House, που συνδυάζει με μοναδικό τρόπο τους τομείς της εστίασης και της φιλοξενίας.

Συγκεκριμένα, ζητείται έμπειρη καμαριέρα για να αποτελέσει μέλος της ομάδας μας. Θα έχετε την ευκαιρία να εργαστείτε σε έναν αναπτυσσόμενο οργανισμό και ένα δημιουργικό περιβάλλον που υπηρετεί υψηλές αξίες και αρχές.

Κύριες αρμοδιότητες και υποχρεώσεις:

  • Καθημερινός καθαρισμός των εγκαταστάσεων του Ergon House με επαγγελματική ακεραιότητα και έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Υπεύθυνος-η για τη διατήρηση ενός καθαρού και τακτοποιημένου χώρου τόσο στα δωμάτια όσο και στους κοινόχρηστους χώρους του ξενοδοχείου
  • Έλεγχος των αποθεμάτων στους χώρους αποθήκευσης και αντικατάστασή τους όταν απαιτείται
  • Άμεση ενημέρωση των προϊσταμένων σχετικά με ζημιές, ελλείψεις και τυχόν άλλα ζητήματα εύρυθμης λειτουργίας
  • Αποτελεσματική και ευγενική επικοινωνία με το γραφείο υποδοχής / προϊσταμένους σε κάθε στιγμή
  • Αυστηρή τήρηση του χρονοδιαγράμματος και αναφορά στους προϊσταμένους στο τέλος της βάρδιας
  • Αντιμετώπιση παραπόνων / αιτημάτων πελατών με επαγγελματισμό, φιλική διάθεση και υπομονή
  • Αυστηρή τήρηση των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας, έχοντας γνώση των πρακτικών που ακολουθούνται από το ξενοδοχείο
  • Διατήρηση επαγγελματικής, περιποιημένης και οργανωμένης εικόνας σε κάθε στιγμή
  • Πνεύμα ομαδικότητας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουλάχιστον 3 χρόνια εργασίας σε αντίστοιχη θέση σε πολυτελές ξενοδοχείο
  • Ικανότητα λήψης πρωτοβουλιών, ενθουσιώδης και προσανατολισμένος-η στον πελάτη
  • Ικανότητα ιεράρχησης εργασιών και αποτελεσματικής διαχείρισης χρόνου
  • Ταχεία εκτέλεση εργασιών χωρίς εκπτώσεις στην ποιότητα
  • Γνώση αγγλικών
  • Υπηκοότητα από την Ε.Ε. ή να υπάρχει άδεια διαμονής και εργασίας στην Ελλάδα σε ισχύ

Παροχές

  • Ευκαιρία για να χαράξετε τη δική σας πορεία και καριέρα
  • Εργάζεστε σε ένα σύγχρονο και οργανωμένο περιβάλλον αναλαμβάνοντας μια ποικιλόμορφη εργασία.
  • Απολαμβάνετε ένα ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και προνομίων.