Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/05/2021

Στέλεχος Υποστήριξης Πωλήσεων

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΧΑΛΑΝΔΡΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H The Franchise Co. (www.thefranchiseco.gr), η μεγαλύτερη εταιρία συμβούλων, εξειδικευμένη στην ανάπτυξη δικτύων λιανικής και franchise με εμπειρία 25 ετών και ανάπτυξης περισσότερων από 450 δικτύων στην ελληνική αγορά, αναζητεί  Στέλεχος Υποστήριξης Πωλήσεων
O ρόλος υποστηρίζει τη λειτουργία διαχείρισης νέων και υφιστάμενων πελατών της εταιρίας μέσω της ανάληψης δράσεων επικοινωνίας και της διαχείρισης συστημάτων και διαδικασιών πελατοκεντρικού χαρακτήρα.

Ο ρόλος προσφέρει δυνατότητες συνεχούς εξέλιξης και ενίσχυσης δεξιοτήτων οργάνωσης, marketing, πωλήσεων και επικοινωνίας.

Αρμοδιότητες:

• Γραμματειακή υποστήριξη τμήματος πωλήσεων
• Επικοινωνία με υφιστάμενους και νέους πελάτες
• Οργάνωση, υποστήριξη, υλοποίηση επικοινωνιακών προγραμμάτων
• Οργάνωση events, ταξιδιών, εσωτερικών και εξωτερικών συναντήσεων
• Σχεδιασμός και προετοιμασία εταιρικών παρουσιάσεων, επιστολών, newsletters
• Παρακολούθηση CRM και reporting
• Σύνταξη συμβάσεων και τήρηση αρχείου τμήματος
• Διαχείριση σχέσεων με βασικούς stakeholders
• Προώθηση Προγραμμάτων Προβολής σε Υφιστάμενους και Νέους Πελάτες

Απαραίτητα Προσόντα

• Επαγγελματική εμπειρία τουλάχιστον 2 (δύο) ετών σε αντίστοιχη θέση
• Γνώση / ικανότητα χρήσης CRM
• Εμπειρία σε τηλεφωνικές πωλήσεις (θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα)
• Πτυχίο Διοίκησης Επιχειρήσεων, Marketing
• Άριστη γνώση MS Office
• Άριστη γνώση αγγλικών
• Επαγγελματική συμπεριφορά και εμφάνιση, συνέπεια, εχεμύθεια
• Άριστες οργανωτικές και επικοινωνιακές ικανότητες
• Ικανότητες γραπτής επικοινωνίας
• Ευελιξία, ομαδικότητα
• Πελατοκεντρικός προσανατολισμός
• Δέσμευση για προσωπική εξέλιξη

Παροχές

• Δυναμικό και επαγγελματικό περιβάλλον
• Συστήματα αρχικής και συνεχούς εκπαίδευσης
• Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών (βασική αμοιβή και bonus)
• Πλήρη απασχόληση