Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/3/2019

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία μας, Leader στο χώρο της εσωτερικής διακόσμησης στην Ελλάδα, με μεγάλη παρουσία σε χώρες του εξωτερικού και γνώση της αγοράς εδώ και 30 συνεχή χρόνια, αναζητεί Βοηθό Λογιστή, για να υποστηρίξει την ομάδα του Λογιστηρίου.

Κύρια καθήκοντα:

  • Προετοιμασία και υποβολή περιοδικών δηλώσεων INTRASTAT, VIES
  • Ολοκληρωμένη διαχείριση και υπολογισμό μισθοδοσίας
  • Καταχωρήσεις παραστατικών (δαπανών-αγορών-παγίων)
  • Παραγωγή οικονομικών αναφορών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ οικονομικής ή λογιστικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε βιβλία Γ' κατηγορίας-ΕΛΠ
  • Πολύ καλή γνώση του λογιστικού σχεδίου
  • Πολύ καλή γνώση Εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Καλός χειρισμός ηλεκτρονικού συστήματος ΕΡΓΑΝΗ και προγράμματος μισθοδοσίας epsilonnet
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης Η/Υ (Word, Excel, Internet, E-mail)
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Επιθυμητή η γνώση του ERP της ENTERSOFT
  • Υπευθυνότητα, επαγγελματισμός, συνέπεια, προσοχή και συγκέντρωση στην  λεπτομέρεια
  • Ικανότητα να αποδίδει όταν υπάρχουν στενά χρονικά περιθώρια και πίεση

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών (βάσει προσόντων)
  • Δυνατότητα εξέλιξης
  • Πλήρης ασφάλιση