Είσοδος

Η Θέση εργασίας έχει καλυφθεί

13/10/2022

Marketing Assistant

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΚΟΡΩΠΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εκδοτική εταιρεία στο Κορωπί ζητά, για θέση πλήρους απασχόλησης, Marketing Assistant.

Αρμοδιότητες:

  •  Διαχείριση social media accounts
  •  Δημιουργία Social media campaigns
  •  Social Media Reporting & analysis
  •  Σχεδιασμός και υλοποίηση newsletter campaigns .
  •  Παρακολούθηση της πορείας των sites & e-shops της εταιρείας
  •  Συμμετοχή σε events & εκθέσεις
  •  Συμμετοχή σε άλλες συμπληρωματικές διαδικασίες και δράσεις του τμήματος marketing & επικοινωνίας.

Απαραίτητα Προσόντα

  •   Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ κατεύθυνση το marketing
  •   Άριστη γνώση Google analytics
  •   Άριστη γνώση Facebook Business & Google Ads
  •   Άριστη γνώση διαχείρισης social media
  •   Βασικές γνώσεις backoffice Wordpress
  •   Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας